Ziņas

Sports

Dambretē noskaidro finālistus

Veiksmīgi. Dambretes attīstības biedrības “DAB Cēsis” U8 un U10 grupu jaunie dambretisti kopā ar treneri Zigrīdu Liepiņu pēc veiksmīgi aizvadītām kvalifikācijas sacensībām.Foto: no albuma

Latvijas Dambretes federācijas rīkotās 64 lauciņu dambretes kvalifikācijas sacensībās, lai noskaidrotu dalībniekus Latvijas jauniešu čempionāta finālam U8, U10, U13 un U16 vecuma grupās, kuplajā dalībnieku pulkā bija arī 13 jaunie dambretisti no Dambretes attīstības biedrības “DAB Cēsis”, trenere Zigrīda Liepiņa. Pieci no viņiem kvalificējās finālam, kas notiks skolēnu pavasara brīvdienās.

Bauskā aizvadītās kvalifikācijas sacensības notika pēc Šveices sistēmas septiņās kārtās katrā vecuma grupā atsevišķi jauniešiem un jaunietēm, un pirmo astoņu vietu ieguvēji izcīnīja tiesības piedalīties Latvijas jauniešu čempionāta finālā.

Zēniem U8 grupā starp astoņiem finālistiem trīs jaunie cēsnieki. Vislabāk veicās Ernestam Kalvānam, kurš izcīnīja trīs uzvaras, trīs spēles noslēdza neizšķirti, piedzīvoja vienu zaudējumu, ieņemot 5.vietu. Tūlīt aiz viņa Ernests Platais, kuram trīs uzvaras, divi neizšķirti, divi zaudējumi. Labāko astotnieku noslēdza Edvards Lietavietis, kuram arī trīs uzvaras, divi neizšķirti un divi zaudējumi.

Vēl divas finālistes no U10 grupas meitenēm. 2.vietu izcīnīja    Luīze Gudēvica -Liepiņa, kura nepiedzīvoja nevienu zaudējumu. Gūtas piecas uzvaras, un divas spēles noslēgtas neizšķirti. Ceturtajā vietā Barbara Vanaga, kurai četras uzvaras, viens neizšķirts un divi zaudējumi.

Vēl var atzīmēt, ka sacensībās Bauskā L. Gudēvicai – Lie­piņai tika pasniegts godam nopelnītais kauss par uzvaru Lat­vijas Dambretes federācijas piecu posmu tiešsaistes turnīrā 100 lauciņu dambretē, kas notika aizvadītā gada izskaņā. Var atzīmēt, ka viņai šis bija jau trešais izcīnītais kauss gada laikā.