Ziņas

Sports

Dāmas sarūpē trilleri, vīriem – uzvaras

Florbola aktivitātes sit arvien augstāku vilni, jo, kā jau rakstīts, šajā sezonā Cēsu puses komandas pārstāvētas visās trijās vīriešu līgās, kā arī sieviešu 1.līgas čempionātā.

Dāmu sniegums

Aizvadītās nedēļas nogalē Cēsīs savā starpā tikās abas mūsu puses sieviešu komandas “Lekrings” un “SK Līgatne”. Iepriekšējā kārtā līgatnietes bija izcīnījušas savu pirmo uzvaru, ar 5:4 pārspējot komandu “Tērvete”, kas deva labu stimulu arī šai spēlei.

Spēle Cēsīs izvērtās līdzvērtīga, ar intrigu līdz pašām pēdējām sekundēm. Cēsnieces ātri panāca 2:0, taču līgatnietes nepadevās, panākot 2:1, tad 3:2. Pirmais periods gan noslēdzās 4:2 komandas “Lekrings” labā.

Otrajā trešdaļā noteikumus laukumā vairāk diktēja mājinieces, panākot jau 7:2, un likās, ka spēles intriga ir zudusi. Taču Līgatnes komanda parādīja, ka nav ar pliku roku ņemama, un trešās trešdaļas vidū rezultāts jau 7:6. Pēdējās minūtes aizritēja viesu komandas uzbrukumos, tomēr “Lekrings” dāmām izdevās minimālo pārsvaru nosargāt.

Jāuzteic Līgatnes komandas vārtsardzes Danas Gulbes sniegums, kura atvairīja 30 no 37 metieniem un dažbrīd glāba komandu no droša vārtu zaudējuma. Viņa arī tika atzīta par labāko spēlētāju Līgatnes komandā. Iespējams, ka panākt neizšķirtu Līgatnes komandai liedza pārlieku īsais spēlētāju soliņš. Viņas uz spēli bija ieradušās vien septiņu spēlētāju sastāvā, tādēļ spēlētājām nācās laukumā pavadīt ļoti daudz minūšu.

Cēsu komandas labā trīs vārtus guva Džeina Eglīte, divus – Santa Kuzmane, pa vienam – Elena Klaviniusa un Laura Voldiņa, kuru atzina par labāko Cēsu komandā.

Līgatnes komandas labā pa diviem vārtiem guva Agnese Vanaga un Elīza Savicka, pa vienam – Hanifa Ezera un Katrīna Rosoha.

Turnīra tabulā “Lekrings” dāmas pēc šīs uzvaras pakāpušās uz 6.vietu, bet līgatnietēm punktu joprojām vismazāk un 9.vieta.

Vīru panākumi

Vīriešu virslīgas čempionātā uzvaras izcīnīja gan “Cēsu alus/ Lekrings”, gan “SK Pārgauja”. Tiesa, stalbēnieši vispirms piedzīvoja zaudējumu pret līderiem “Mogo-RTU/Rockets”, tā turpmāk sauksies komanda “RTU/ Inspekta”. Pārgaujas komanda šajā spēlē rādīja labu spēli, trešās trešdaļas sākumā pat izvirzījās vadībā 3:2, taču beigas piederēja pretiniekam, kuri izcīnīja uzvaru 6:3. “Pārgaujas” labā vārtus guva Aivis Ādminis, Gatis Grāvelis un Edijs Vents.

Nākamajā spēlē stalbēnieši tikās ar trešajā vietā esošo “FK Rīga” un, izmantojot sava laukuma priekšrocības, izcīnīja uzvaru 10:4. Šo var uzskatīt par pēdējās kārtas lielāko pārsteigumu. Tas, ka mājinieki noskaņojušies uzvarai, izpaudās jau no pirmajām minūtēm, jo pirmā trešdaļa beidzās 6:1 “Pārgaujas” labā, otrās trešdaļas vidū jau 9:1, un uzvarētājs spēlē jau bija zināms. Fināla sirēnai skanot, 10:4 “Pārgaujas” labā.

Pa trim vārtiem guva Ivo Balodis un Olafs Zvīnis, pa vienam – Lauris Ābols, Oskars Balodis, Miķelis Roops un Emīls Eglītis.

Desmito uzvaru 11 spēlēs izcīnīja “Cēsu alus/ Lekrings”, izbraukumā ar 5:4 pārspējot Bauskas florbolistus. Pirmie divi periodi aizritēja Cēsu komandas zīmē, un rezultāts 5:1 pirms pēdējām 20 minūtēm nelika bažīties par kārtējo uzvaru. Tomēr florbols dažkārt ir neprognozējams, un šī bija tā reize. Pēdējā trešdaļā bumbiņa lidoja tikai Cēsu komandas vārtos, un minūti pirms pamatlaika beigām mājinieki spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Taču vairāk panākt neizdevās, un cēsnieki nosargāja uzvaru. Uzvarētāju labā vārtus guva: Emīls Dzalbs, Aleksandrs Abramovs, Kaspars Bernāts, Andris Rajeckis un Artūrs Jurševskis.

“Cēsu alus/ Lekrings” ar 30 punktiem šobrīd ieņem otro vietu. Tikpat punktu ir līderiem “Mogo-RTU/Rockets”, kuri gan aizvadījuši par divām spēlēm vairāk. “SK Pārgauja” ar 18 punktiem ieņem septīto vietu.

Tagad virslīgas turnīrā divu nedēļu pārtraukums, jo šonedēļ Zviedrijā sākas pasaules čempionāts florbolā. Spēcīgāko komandu grupā spēlēs arī Latvijas izlase, kuras sastāvā ir vairāki “Cēsu alus/ Lekrings” spēlētāji, kā arī Ivo Balodis no “Pārgaujas”. Sestdien latvieši spēlēs ar Zviedrijas izlasi, svētdien ar somiem, bet pirmdien ar vāciešiem.

1.līgas čempionātā “Lekrings-1” ar 6:2 pieveica komandu “Pēdu nav”. Vārtus guva: Pēteris Trekše – 2, Reinis Fūrmanis, Dāvis Cēderštrēms, Kristaps Strazds, Edgars Balodis.

Neveiksmīga spēle bija “Līgatnes” komandai, kas ar 1:9 zaudēja Madonas florbolistiem. Vienīgos vārtus guva Rihards Siliņš.

Turnīra tabulā “Lekrings-1” nostiprinājies līderos, bet “Līgatne” ieņem trešo vietu.

Jānis Gabrāns