Ziņas

Sabiedrība

Daļa ģimenes ārstu nesaņēma vakcīnas

Vakcīnu piegādātājs “Oribalt Rīga” ar novēlošanos sācis šonedēļ paredzēto vakcīnu pret “Covid-19” piegādi ārstniecības iestādēm, tamdēļ vairāki vakcinācijas kabineti nav saņēmuši paredzētās vakcīnas.

Sazinoties ar vietējām ārstu praksēm, “Druva” noskaidroja, ka līdz ceturtdienas pēcpusdienai vakcīnas nebija saņemtas, ja vien pašā vakarā tās neatveda, un šonedēļ paredzēto vakcināciju nevarēs veikt.

Pārgaujas novada Straupes pagastā praktizējošā ģimenes ārste Irita Stjade skaidro, ka situ­ācija ir neapskaužama. Tā kā bija plānots seniorus potēt gan trešdien, gan ceturtdien, nevarēja notikt arī ierastā pieņemšana: “Visticamāk, šovakar tās neatvedīs, tāpēc atsākam ikdienas darbu. Cilvēki, kas zvana, ir pārsteigti, ka uzreiz var tikt pie ārsta.”

Ārste pirmajā reizē bija saņēmusi 30 vakcīnas, no tām piecas potētas cilvēkiem, kas nevar ierasties ārstes praksē, mediķe, sadarbojoties ar novada Sociālo dienestu, devusies mājas vizītēs.

Arī Priekuļos Gundegas Meinertes ārstu praksē šonedēļ vakcīnas nav atvestas, lai gan bija ieplānota diena, kad veikt vakcināciju. Līdz šim ārstu praksē darīts tā, ka cilvēkiem zvanīts tikai tad, kad vakcīnas jau saņemtas, tāpēc nebija nepieciešams papildu darbs, informējot par situāciju. Tomēr pašiem mediķiem tā rada stresu un neziņu, kā plānot darbu. Gundegas Meinertes praksē bija paredzēts saņemt 40 devas. Iepriekš saņemtās 30 vakcīnas nākamajā dienā izdevās izpotēt.

Veselības ministrija norādījusi, ka strādā pie līguma laušanas ar “Covid-19” vakcīnu izvadātāju SIA “Oribalt Rīga”, jo, lai gan tas izraudzīts konkursa kārtībā un sadarbība uzsākta tikko, problēmas radušās jau ar pirmo 2600 vakcīnu devu kravas izvadāšanu.