Ziņas

Sabiedrība

Daļa ambulatoro pakalpojumu Palasta ielā

KOMANDA. Rehabilitācijas speciālisti satikās, lai iemūžinātu brīdi nodaļas pagaidu telpās.Foto: Iveta Rozentāle

Līdz ar Cēsu klīnikas ceturtā un piektā stāva pārbūvi daļa ambulatoro pakalpojumu pārcelti uz ēku Cēsīs, Palasta ielā 15, ko daudzi atceras kā poliklīniku.

Jau no pagājušās nedēļas visi Rehabilitācijas nodaļas speci­ālisti darbojas Palasta ielā, bet no šīs nedēļas te ir arī acu ārstu jeb oftalmologu kabinets, tā kā telpas ir otrajā stāvā, nodrošināta pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Pieteikšanās kārtība pakalpojumu saņemšanai nav mainījusies. Tāpat kā līdz šim rehabilitologa un acu ārsta vizītei var pieteikties ar e-pierakstu vai zvanot uz reģistratūras tālruni 64125634. Savukārt fizioterapeitu, ergoterapeita, audiologopēda konsultācijai, kā arī fizikālās terapijas procedūrām pieteikšanās, zvanot rehabilitācijas nodaļas māsai administratorei uz tālruni 20238111.

Cēsu klīnikas māsa – administratore Iveta Runce, kura šobrīd strādā Palasta ielā, vērtē, ka pirmās dienas aizvadītas veiksmīgi: “Sūtīju cilvēkiem atgādinājuma īsziņas par vizīti, vietu, uz kurieni jānāk, nepieciešamajiem dokumentiem, kam jābūt līdzi. Cilvēki iepazīstas ar telpām, un līdz šim nekādi pārpratumi nav gadījušies. Ir pacienti, kas priecājas, ka atrodamies tuvāk pilsētas centram. Ja uz Cēsīm brauc ar autobusu un izkāpj autoostā, līdz šejienei var atnākt kājām, un cilvēks pat nejūtas piekusis, kā tas mēdz būt, ejot uz slimnīcu, ja neizmanto sabiedrisko transportu.”

Vērtējot pārcelšanos uz pagaidu vietu Palasta ielā, I. Runce teic: “Lielākā daļa telpu ir iekārtotas, palikuši nelieli sīkumiņi. Esam sākuši iedzīvoties – te ir mājīgi, speciālistu kabineti ir blakus cits citam, tagad neesam dažādos stāvos.” Paredzēts, ka šos ambulatoros pakalpojumus sniegs Palasta ielā līdz būvniecības darbu beigām Cēsu klīnikā.

“Druva” jau rakstīja, ka oktobra beigās Cēsu klīnika parakstīja līgumu ar būvniecības kompāniju SIA “WOLTEC” par vienu no lielākajiem investīciju projektiem – ārstniecības korpusa pārbūvi. ERAF līdzfinansētajā infrastruktūras uzlabošanas projektā galvenais akcents likts uz ārstniecības vidi. Tā laikā tiks pilnībā pārbūvēta Iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5. stāvā, nomainīts pasažieru lifts un kravas lifts, nomainīta apkures sistēma, no jauna izbūvēta ventilācijas sistēma un ēkas pārējās komunikācijas, kas nav mainītas kopš Cēsu klīnikas nodošanas ekspluatācijā 1975. gadā, kā arī pagrabstāvā izveidotas tehniskās telpas un darbinieku ģērbtuves. Kopumā pārbūves projektā plānots investēt vairāk nekā 3, 1 miljonu eiro.