Ziņas

Redzeslokā

Dabas taka pie Raiskuma tilta

Foto: Līga Eglīte

Vairāki cēsnieki jautā par skaisto pastaigu taku Gaujas kreisajā krastā pie Raiskuma tilta, kas vēl arvien slēgta. Aizvadītajā svētdienā “Druva” tur sastapa gan nūjotājus, gan ģimenes ar bērniem, kuri, šķērsojuši barjeru, izmēģināja ļoti ērto un savdabīgo maršrutu līdz Zvanu klintīm. Apmeklētāji sprieda, ka laikam taka ir bīstama, jo malās nav nozāģēti koki.

Cēsu novada pašvaldības projektu un vides speciāliste Inta Ādamsone “Druvai” pastāstīja, ka taka vēl nav nodota eksplu­atācijā, jo nav pabeigts posms virs Spoguļklintīm: “Tur top ap 400 metru garš maršruts, kas būs skaists visos gadalaikos. Būvdarbi rit tempā, strādā AS “Siguldas Būvmeistars”, īsti siguldieši ar pieredzi, kuri būvējuši daudzus objektus Gaujas nacionālajā parkā.
Tas ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekts ar pilnu nosaukumu “Dabas infrastruktūras atjaunošana Gaujas nacionālajā parkā, Cēsu un Pārgaujas novados”, ko gada nogalē paredzēts pabeigt. Jaunais maršruts tiks sasaistīts ar Cīrulīšu dabas taku. Automašīnu novietošana paredzēta pie Žagarkalna pludmales. Vēl jāatrisina jautājums par norādēm, jo cilvēkus mulsina uzraksti par maksu. Taka apmeklējama bez maksas. Vēl šajā projektā paredzēts pabeigt lab­iekārtojumu uz Rūcamavotu un Sarkanajām klintīm, taču, iespējams, tas notiks jau jaunajā gadā.”