Ziņas

Izklaide

Dabas aizsardzības pārvalde rīkos izzinošu pasākumu Kocēnu novadā pie Sietiņieža

Eiropas dabas un nacionālo parku dienā, otrdien, 24.maijā, plkst.18 Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz izzinošu pārgājienu Gaujas nacionālajā parkā, Kocēnu novadā, dabas objektā “Sietiņiezis”.

Kā aģentūru LETA informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Inese Pabērza, pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja piedalīties pārgājienā, kurā varēs uzzināt par smilšakmens veidošanās vēsturi, bioloģisko daudzveidību un teiksmām par šo vietu. Visu pasākuma laiku darbosies arī dabas izziņas darbnīcas.

Piedalīšanās pasākumā ir bez maksas.

Sietiņiezis ir lielākais baltā smilšakmens atsegums Baltijā. Tā kraujas augstums ir 15 metri, bet klinšu garums – ap puskilometru. No Sietiņieža dienviddaļas paveras iespaidīgs skats uz Gaujas senieleju, bet tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži. Te ir apskatāmas gan nelielas alas un nišas, gan erozijas gravas, kā arī veidojumi, kas atgādina stabus.

Pērn ar Dabas aizsardzības pārvaldes atbalstu tika atjaunota dabas tūrisma infrastruktūra Sietiņiezī, tādējādi pastaiga ir drošāka un ērtāka. Te izbūvētas jaunas kāpnes, atpūtas vietas un tualete, atkritumu urnas, jauni soliņi, kā arī laivu novietne un barjeras apmeklētāju drošībai. Krietni uzlabots auto stāvlaukums pirms Sietiņieža, tam uzbērts jauns segums.

Lai pievērstu uzmanību aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei, ik gadu 24.maijā notiek Eiropas dabas un nacionālo parku diena. Šo tradīciju kopš 1999.gada iedibinājusi EUROPARC federācija, lai sargātu un popularizētu Eiropas dabas daudzveidību, kā arī veicinātu aizsargājamo teritoriju popularitāti un palielinātu sabiedrības atbalstu dabas aizsardzībai. Šajā gadā Eiropas dabas un nacionālo parku dienai ir dota devīze “Dabas garša”. Dabas aizsardzības pārvalde, kas ir vadošā valsts pārvaldes iestāde dabas aizsardzības jomā un pārvalda īpaši aizsargājamās dabas teritorijas Latvijā, arī šogad Eiropas dabas un nacionālo parku dienu svinēs, organizējot aktivitātes visos Latvijas reģionos. Papildu informācija pieejama mājaslapā “www.daba.gov.lv”.