Ziņas

Sabiedrība

Cūkmens Valmieras pašvaldības priekšsēdētājam pasniegs koka manifestu

Foto: Publicitātes foto

Valmieras pilsētas svētku “Valmiera virmo!” laikā sestdien, 13.augustā, plkst.13 Valmierā, laukumā pie Valmieras Kultūras centra, viesosies dabas draugs Cūkmens, kurš Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājam Jānim Baikam (“Valmierai un Vidzemei”) pasniegs koka manifestu.

Kā aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību konsultante Inese Blaune, Valmiera ir viena no piecām pilsētām, kur Vislatvijas tūres laikā ar dažādām izzinošām aktivitātēm norisinās “Cūkmena kokmīļu darbnīca”.

Papildus īpašās dāvanas pasniegšanai Valmieras priekšsēdētājam Cūkmens būs sagatavojis arī citas izzinošas un izklaidējošas aktivitātes kā maziem, tā lieliem kokmīļiem. “Cūkmena kokmīļu darbnīcā” valmierieši varēs iepazīt koka labās īpašības dažādās aktivitātēs – veidojot dažādas jaunas lietas no koka – lellītes, vilciņus, savu pirmo vizītkarti un daudz ko citu. Kokmīļi varēs spēlēt spēles, piedalīties zīmējumu konkursā “Uzzīmē koka Cūkmenu” un noskatīties animācijas īsfilmu “Koks – veselīgs materiāls”, kā arī nofotografēties ar pašu pasākuma varoni un saņemt viņa īpašo autogrāfu.

AS “Latvijas Valsts meži” dabas parkā Tērvetē koktēlnieki nolēmuši radīt Cūkmena koka skulptūru, kas iemiesos koka vērtības un simboliski aicinās ikvienu novērtēt koku un tā sniegtās iespējas. Skulptūras ideja tiks meklēta konkursā “Uzzīmē koka Cūkmenu”. Konkurss norisināsies līdz 20.augustam, un tajā piedalīties aicināti arī mazie valmierieši vecumā līdz 10 gadiem. Iesniegtos darbus izvērtēs žūrija, un radošākā risinājuma autora darbs pārtaps īstā koka skulptūrā. Galvenās balvas ieguvējs varēs uzrīkot draugu ballīti “Latvijas Valsts mežu” dabas parkā Tērvetē kopā ar Cūkmenu. Savas idejas mazie kokmīļi varēs uzzīmēt un iesniegt “Cūkmena kokmīļu darbnīcās”, kā arī pa pastu vai personīgi AS “Latvijas Valsts meži” birojā Rīgā, Vaiņodes ielā 1.

“Šogad esmu sācis runāt ne tikai par sliktajām, bet arī labajām meža lietām, lai ikviens saprastu, kāpēc mežs ir tik īpašs. Mežs mūs nodrošina ne tikai ar svaigu gaisu, bet arī ar koksni, kas ir viens no videi draudzīgākajiem materiāliem, ar to var droši spēlēties bērni. To mēs mācāmies “Latvijas Valsts mežu” ekoprogrammā bērnudārziem “Cūkmena detektīvi”, kā arī atklājam “Cūkmena kokmīļu darbnīcā”,” par jaunumiem stāstījis Cūkmens.

Latvijas “Cūkmena kokmīļu darbnīcas” tūres laikā Latvijā populārākais dabas draugs viesosies vēl divās pilsētās – 20.augustā Liepājā un 26.augustā Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā, kur noslēgs savu lielo vasaras ceļojumu.

LETA jau informēja, ka Valmieras pilsētas svētki “Valmiera virmo!” norisināsies no 11.augusta līdz 13.augustam. Valmieras pilsētas svētkus organizē Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Kultūras centrs.