Ziņas

Uzņēmējdarbība

Cūkkopības saimniecība “Kunturi” plāno pievērsties bioloģiskās cūkgaļas ražošanai

Rūjienas novada cūkkopības saimniecība SIA ”Kunturi” gatavojas paplašināties, pievēršoties bioloģiskās cūkgaļas ražošanai, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā publicētā informācija.

Tajā teikts, ka uzņēmums izsludina iepirkumu tehniskā projekta izstrādei bioloģisko cūku fermai, gaļas pārstrādes ceham, tvaika katlumājai, attīrīšanas iekārtām un lopbarības sagatavošanas ceham.

Iepirkuma paredzamā līgumcena ir 45 000 eiro, savukārt piedāvājumi jāiesniedz līdz 5.jūnijam.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem saimniecības apgrozījums 2014.gadā bija 1,58 miljoni eiro salīdzinājumā ar 1,44 miljoniem pirms gada, bet peļņa – 40 782 eiro salīdzinājumā ar 145 655 eiro 2013.gadā.

Pagājušā gada finanšu datus uzņēmums vēl nav publiskojis.

Saimniecības pamatdarbība ir cūkgaļas ražošana ar pilnu ražošanas ciklu no sivēnu izaudzēšanas līdz svaigas, atdzesētas un sadalītas, kā arī maltas un kūpinātas cūkgaļas realizācijai. Firmai ir sava kautuve, kā arī veikalu tīkls, tostarp autoveikals.

“Kunturu” lielākais īpašnieks ar 87% kapitāldaļu ir zemnieku saimniecība “Saktas”, 5% katrai pieder Santai Premanei un Guntai Bolei, savukārt pa 0,50% katram pieder vēl sešām privātpersonām.