Ziņas

Sabiedrība

CSDD Valmierā rīkos “tumšo gājēju glābšanas misiju”

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Valsts policija un Latvijas Samariešu apvienība (LSA) šodien Valmierā rīkos gājēju drošības reidus, lai mudinātu visus Latvijas iedzīvotājus tumšajā laikā rūpēties par sevi un līdzcilvēkiem, uzvelkot gaismu atstarojošu vesti vai apģērbu, aģentūru LETA informēja CSDD.

Pasākums sāksies plkst.16 pie CSDD Valmieras nodaļas, E.Lācera ielā 3.

CSDD atgādina, ka atstarojošā veste tumšo gājēju dara desmit reizes redzamāku. Gada pēdējos mēnešos, kad gaišais laiks ir tikai septiņas stundas, aktuāls jautājums ceļu satiksmē ir gājēju drošība. Pēc Valsts policijas datiem, šogad novembrī bojā gājuši septiņi gājēji, salīdzinoši pērn – deviņi gājēji.

CSDD ilggadējais sadarbības partneris LSA jau vairākus gadus nodrošina atstarojošo vestu nogādi līdz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem tās ir visvairāk vajadzīgas un kuriem, iespējams, trūkst līdzekļu, lai vesti nopirktu. Šogad 20 000 vestu tiks izdalīti kā pieaugušajiem, tā arī bērniem.

Šī gada desmit mēnešos Vidzemes reģionā ceļu satiksmē bojā gājuši četri, bet ievainoti – 29 gājēji. Piemēram, novembra sākumā uz autoceļa Valmiera-Mazsalaca tika notriekts gājējs. Negadījuma iemesls – cilvēks diennakts tumšajā laikā atradās uz ceļa braucamās daļas tumšā apģērbā bez atstarojošiem elementiem.

Autovadītājs gājēju bez gaismu atstarojošas vestes uz ceļa pamana tikai 25-40 metru attālumā. Ja vadītājs brauc ar ātrumu 90 kilometri stundā, šo ceļa posmu viņš veic 1-2 sekundēs, kas ir pārāk mazs laiks, lai noreaģētu un nobremzētu vai apbrauktu gājēju. Savukārt atstarotāja atspīdināto gaismu autovadītājs pamana 140 metru attālumā, ja transportlīdzeklis brauc ar iedegtiem tuvās gaismas lukturiem, bet 400 metru attālumā – ja iedegti tālās gaismas lukturi.