Ziņas

Sports

“CPPP/ Meridiāns/ Pārgauja” orientieristu veikums

Čempiones. Latvijas čempionātā orientēšanās stafetēs S21 grupā pārliecinošu uzvaru svinēja kluba "CPPP/ Meridiāns/ Pārgauja" sportistes Sandra Grosberga (no kreisās), Zanda Abzalone un Vieda Lūsa.Foto: no albuma

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā vidējās distancēs un stafetēs, kas septembra sākumā notika Ventspils pusē, pulcēja 650 orientieristu no visas Latvijas. Viņu vidū arī daudzi kluba “CPPP/ Meridiāns/ Pārgauja” sportisti, kā allaž sevi parādot no labākās puse un tiekot pat pie medaļām.

Galvenā cīņa un interesentu uzmanība vienmēr pievērsta elites klases dalībnieku startiem. Vidējās distancēs vīriem elites grupā uz starta stājās visi spēcīgākie Latvijas orientieristi, šajā konkurencē labākais no kluba bija Andris Cāns, finišējot 17.vietā, uzvarētājam zaudējot gandrīz desmit minūtes. Dāmu konkurencē bronzas medaļu izcīnīja Vieda Lūsa, bet Dacei Bužai piektā vieta.

Medaļas arī citās vecuma grupās, arī visaugstākā kaluma. Čempionu titulus savās grupās izcīnīja Kristīne Brunere (S14), Ilze Buža (S21A), Zanda Abzalone (S35) un Aigars Leiboms (V50). Pie sudraba godalgas tika Elīza Katlapa (S18), bet bronzas medaļas saņēma: Kaspars Radziņš (V21A), Agris Peipiņš (V35) un Igors Bužs (V55). Vēl vairākiem pavisam maz pietrūka līdz medaļām un nācās samierināties ar ceturto vietu. Tūlīt aiz goda pjedestāla: Leonarda Baltiņa (S12), Kristīne Bertuka (S21A), Rihards Knēts (V16) un Juris Kokins (V60).

Vienmēr ar interesi tiek gaidītas stafetes, jo tajās rezultāts grūti prognozējams. Sportisti neslēpj, ka stafetēs ir liela atbildība, jo, startējot individuālajās distancēs, var uzlabot vai sagandēt tikai savu rezultātu, bet stafetēs katrs atbildīgs par visu komandu.

Katra pieļautā kļūda vai, vēl trakāk, nepaņemtais punkts iegāž visu komandu. “CPPP/ Meridiāns/ Pārgauja” orientieristi apliecināja, ka prot tikt galā ar šādiem uzdevumiem. Čempionu titulu un zelta godalgas izcīnīja kluba dāmu komanda S21 grupā, otrās vietas ieguvējas apsteidzot par desmit minūtēm. Pirmā etapa veicēja Vieda Lūsa uzrādīja otro labāko laiku, bet Zanda Abzalone un Sandra Grosberga savos posmos bija ātrākās, nodrošinot komandai pārliecinošu uzvaru. Kluba otrā komanda (K. Bertuka, D. Buža, I. Buža) finišēja 11.vietā.

Kluba vīriem V21 grupā 23 komandu konkurence – A. Cānam, K. Radziņam, O. Rencim – 11.vieta.

Pie uzvaras tika arī pieredzējušāko vīru komanda. V170 grupā čempionu titulu izcīnīja J. Kokins, U. Alksnis, I. Bužs.

Sudraba medaļas V16 grupā izcīnīja kluba pirmā komanda, kurā startēja K. Neimanis, R. Knēts, E. Dzalbs, kā arī S18 grupas komanda E. Katlapa, A. Jonāse, P. Berķe.

S12 grupā meitenēm 4.vieta, tikai desmit sekundes zaudējot trešās vietas ieguvējām. Komandā startēja D. Midika, M. Rudzīte, L. Baltiņa. Ceturtā vieta arī V14 grupā startējošajiem M. Jansonam, M. Timermanim, T. Abzalonam.

V12 grupā kluba pirmā komanda – J. Podnieks, R. Ruža, T. Trulajs – ierindojās 6.vietā. Tūlīt aiz viņiem otrā komanda – M. Trops, R. Gūtmanis, S. Strazdiņa.

V120 grupā 6.vietā A. Leiboms, J. Butāns, A. Peipiņš. Viņi finišēja tikai vienu sekundi aiz piektās vietas ieguvējiem.

Var atgādināt, ka šī grupas ar lieliem skaitļiem- komandas 120, 170 – tiek veidotas pēc dalībnieku vecumu summas. Proti, kopējais vecums nedrīkst būt mazāks par minēto skaitli.

Šis bija Latvijas stafešu kausa pēdējais posms, tāpēc var ieskatīties kopvērtējuma rezultātos. Lai iegūtu vietu Stafešu kausa kopvērtējumā, bija jāgūst vismaz divas ieskaites trijos posmos, kas ne visām komandām izdevās. “CPPP/ Meridiāns/ Pārgauja” kluba pirmajai komandai uzvara S21 grupā, bet otrā komanda – ceturtā. S16 grupā – otrā vieta; V14 grupā – trešā; V16 grupā – otrā.

Nākamās nedēļas nogalē orientēšanās svētki Cēsu pusē. Sestdien Zvārtes ieža apkaimē notiks tradicionālās sacensības “Cēsu rudens”, kur orientieristi sacentīsies garajās distancēs, bet svētdien Cēsīs – pilsētas sprints. Sacensību centrs atradīsies tā dēvētajā Smilšu laukumā. Abas sacensības ir arī Latvijas kausa kārtējie posmi, sprintam – noslēdzošais.