Ziņas

Sabiedrība

“Covid-19” autobusā Rīga-Cēsis

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrots, ka kāds pasažieris, kurš 10.novembrī brauca starppilsētas autobusā Rīga-Cēsis, kas no Rīgas autoostas izbrauca pulksten 13.00, un tās dienas vakarā pulksten 19.00 no Cēsīm ar autobusu devās atpakaļ uz Rīgu, ir inficējies ar “Covid-19”. Tā ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja “Druvu” informēja, ka patlaban zināms par vienu saslimušo, kas ir braucis šajā maršrutā: “Šādos maršrutos cilvēki autobusā uzturas krietni ilgāk nekā 15 minūtes, tā ir slēgta telpa, kurā inficēšanās riski ir augstāki, tāpēc, vērtējot sabiedrības veselības apdraudējuma risku, mūsu pienākums ir par to brīdināt un aicināt citus šo reisu pasažierus novērot savu veselību, pievēršot uzmanību saslimšanas simptomiem. Lai arī cilvēkiem sabiedriskajā transportā ir jālieto deguna un mutes aizsegi, jāteic, ka nav īstas pārliecības, ka tik garā – divu stundu maršrutā – maska visu laiku tiek lietota pareizi.”

“Druva” gan novērojusi, ka tagad cilvēki pret aizsargmasku lietošanu starppilsētu sabiedriskajā transportā ir atbildīgāki nekā pavasarī. Ja tolaik, iekāpjot autobusā, daudzi maskas noņēma, paš­laik lielākā daļa tās lieto visu ceļa posmu.

Visiem pasažieriem, kuri brauca 10. novembrī šajos maršrutos, ja tiek novēroti elpceļu infekcijas slimības simptomi, ieteicams palikt mājās, sazināties ar ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli. q