Ziņas

Sabiedrība

Cīrulīšos nojauc neizmantotu ēku

Pirmais solis Cīrulīšu atdzimšanai. No kādreiz slavenās sanatorijas administrācijas ēkas, kas jau daudzus gadus lēni bruka, drīz būs palikušas tikai atmiņas.Foto: Līga Eglīte

Cēsnieki un citi “Druvas” lasītāji interesējas, kāpēc nojauc ēku Cēsīs, Cīrulīšu ielā 66. Zaiga Jēkabsone, Cēsu novada Būvvaldes vadītāja “Druvai” skaidro, ka pašvaldība vēlas, lai Cīrulīši atdzimtu: “Tiek nojaukta bijušās sanatorijas “Cīrulīši” administratīvā ēka, saukta arī par reģistratūru. Tās pirmajā stāvā kādreiz atradusies sanatorijas viesu reģistratūra un darbinieku ēdnīca, otrajā stāvā vadības kabineti un grāmatvedība, kā arī trīs dzīvokļi, kas izmantoti kā atsevišķu darbinieku dzīvokļi un luksuss numuri īpašiem viesiem.

Vairāk nekā 15 gadus ēka netika izmantota un uzturēta. 2016.gadā bijušās reģistratūras ēku un zemi zem tās iegādājās Cēsu novada pašvaldība ar mērķi ēku nojaukt. Izmantojot Eiropas Savienības fondu atbalstu, degradētā Cīrulīšu teritorija pakāpeniski tiks sakārtota, lai to sagatavotu jaunu investīciju piesaistei un uzņēmējdarbības attīstībai. Ir apstiprināts projekts vēl vienas ēkas nojaukšanai.”