Ziņas

Sports

Cīņa par sekundēm

Sīvā cīņa. “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” komandas orientierists Agris Peipiņš V35 grupā divu dienu summā uzvarēja tikai ar vienas sekundes pārsvaru.Foto: OK Kāpa

Orientieristiem aizraujoši notikumi aizvadītās nedēļas nogalē risinājās Carnikavas pusē, kur notika sacensības “Ziemeļu divdienas 2020”, kas bija Latvijas kausa izcīņas 11. un 12. posms. Tur pulcējās apmēram 500 dalībnieki, kuri abās dienās sacentās vidējā distancē.

Kārtējos panākumus šīs sezonas kontā ierakstīja Sandra Grosberga, uzvarot abas dienas un triumfējot arī kopvērtējumā. Ja pirmajā dienā viņas starts šau­bas neradīja, tuvākā sāncense tika apsteigta par vairāk nekā sešām minūtēm, otrajā dienā par uzvaru bija jāpacīnās. Jau ceļā uz pirmo kontrolpunktu tika pieļauta kļūda, kas atmeta uz sesto vietu, un tā visu distanci Sandra bija iedzinējos. Arī turpinājumā bija pa kļūmei, tikai priekšpēdējo kontrolpunktu viņa sasniedza kā līdere, un vadību izdevās nosargāt, finišējot vien 15 sekundes ātrāk par tuvāko sekotāju.

Latvijas Orientēšanas federācijas mājaslapā Sandra, komentējot sniegumu, saka, ka kopš Latvijas čempionāta septembra sākumā darbojusies mierīgā režīmā, pāris nedēļu gandrīz neskrēja ceļgala problēmu dēļ, tāpēc pirmajā sacensību dienā uz starta izgājusi svaiga un patīkami satraukta. “Izdevās aizvadīt gandrīz perfektu skrējienu, arī fiziski jutos lieliski, spēju skriet ātri un agresīvi, tāpēc lielais pārsvars pār konkurentēm īpaši nepārsteidza. Pirms otrās dienas starta visas labās sajūtas bija pazudušas, jutu, ka organisms pamatīgi noguris, bija arī atgriezušās sāpes ceļgalā, un nespēju koncentrēties distancei. Jau uz pirmo punktu pieļāvu minūtes kļūdu, kam sekoja vēl virkne mazu virziena neprecizitāšu un vairāk kā divu minūšu kļūda uz 11. kontrolpunktu. Pēc tās tomēr saņēmos un atlikušo distances daļu veicu perfekti, kas ļāva atgūt zaudēto laiku un ar pavisam nelielu pārsvaru arī izcīnīt uzvaru. Jāatzīst, ka sajūtu dēļ nespēju distanci izbaudīt, taču tā bija patiešām izaicinoša un neļāva atslābt ne mirkli.”

Var piebilst, ka Sandras veikums septembrī novērtēts arī starptautiski, viņa atzīta par septembra sportisti Pasaules Spēļu asociācijas vērtējumā.
Jau rakstīts, ka šogad Latvijas kausa izcīņā divdienu sacensībās ieskaita katras dienas rezultātu, tomēr ieskatīsimies, kā “Meridiāns/ CPSS/ Pārgauja” komandas orientieristiem veicās divu dienu kopvērtējumā.

Īpaši vērts minēt Agra Peipiņa uzvaru V35 grupā, divu dienu summā otrās vietas ieguvēju Salvi Daģi (Alnis OK JNSC) apsteidzot tikai par vienu (!) sekundi. Ļoti saistoši risinājās viņu cīņa pa dienām. Pirmajā dienā distancē par sekundi ātrāks bija S. Daģis, bet otrajā A. Peipiņš sāncensi apsteidza par divām sekundēm, uzvarot arī kopvērtējumā.

S12 grupā uzvarēja Lauma Jānelsiņa, kura bija ātrākā abas dienas. Ceturtā šajā grupā Anna Dzedone, kurai otrajā dienā trešais labākais rezultāts. 6. – Sanija Alksne.
S21B grupā trešā Signe Jānelsiņa, kura uzvarēja pirmajā dienā, bet otrajā finišēja ar ceturto laiku. S16 grupā 6. – Leonarda Baltiņa.

V12 grupā otrajā vietā Miks Graudums, 6. – Renārs Ruža. V16 grupā 4. – Tomass Turlajs. V50 grupā 2.vietā Dagnis Kaņepe. V55 grupā 4. – Juris Lūsītis. V65 grupā otrais Uldis Alksnis.