Ziņas

Sports

Cīņa par punktiem

Drīz beigsies Latvijas florbola virslīgas čempionāta regulārais turnīrs. Tagad komandām ir svarīgs katrs punkts, īpaši Stalbes “Pārgaujai”, kas cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Šobrīd uz astoto vietu pretendē trīs komandas – “Pārgauja”, kas šobrīd ar 30 punktiem 22 spēlēs ir devītajā vietā, “FBK Valmiera/ ViA”, kam tikpat punktu, bet par vienu spēli mazāk, un “FK Bauska”, kas ar 32 punktiem 22 spēlēs šobrīd ir astotajā vietā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē “Pārgauja” no sešiem iespējamajiem punktiem spēja paņemt pusi. Viņi ar 16:6 pieveica “Jelgavas novada” florbolistus, kas čempionātā joprojām nav tikuši pie punktiem. Pa trim vārtiem guva – Lauris Ābols, Oskars Balodis un Kristers Jansons, pa diviem – Emīls Eglītis un Rolands Jānelsiņš, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Aivis Ādminis, Gatis Grāvelis, Rinalds Arājs.

Nākamajā spēlē izbraukumā stalbēnieši tikās ar Liepājas “Kuršiem”. Līdz spēles vidum laukumā valdīja līdzvērtīga cīņa un tablo rādīja 4:4. Taču tad mājnieki guva četrus vārtus, panākot 8:4 savā labā. “Pārgauja” steidza glābt, kas glābjams, kas gandrīz izdevās, un četras minūtes pirms pamatlaika beigām vairs tikai 7:8. Taču pusotru minūti pirms spēles beigām liepājnieki guva devītos vārtus, un rezultāts vairs nemainījās.

Sāpīgs zaudējums, un trīs ļoti svarīgi punkti palika nepaņemti. Divreiz precīzs bija K. Jansons, pa reizei – A.Ādminis, L.Ābols, G.Grāvelis, O.Balodis un Olafs Zvīnis.

Līdz regulārā turnīra beigām “Pārgaujai” vēl trīs spēles – pret “Ķekavas Bulldogs”, “FK Rīga” un līderiem “Mogo – RTU/ Rockets”.

“Cēsu alus/ Lekrings” jau nodrošinājuši vismaz otro vietu regulārajā turnīrā, bet vai izdosies pacelties augstāk, tas vairs nav atkarīgs tikai no pašiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē cēsnieki savā laukumā ar 8:3 pārspēja “Ulbroka/ FS Masters”. Divus vārtus guva Andris Malkavs, pa vienam vārtam – Gints Bērtulis, Emīls Dzalbs, Aleksandrs Abramovs, Andris Rajeckis, Toms Šmits un Artūrs Jurševskis.

Otrajā spēlē izbraukumā pieveikta arī komanda “Talsi/ Triobet” 8:5. Pusi no cēsnieku vārtiem guva A. Rajeckis, pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja G. Bērtulis, E. Dzalbs, A. Abramovs, Mārtiņš Rajeckis.

Cēsniekiem vēl jāaizvada trīs spēles, divreiz tiekoties ar “FBK Valmiera/ ViA”, kā arī spēle pret “FK Bauska”.

1.līgas čempionātā “Lekrings-1” izbraukumā papildlaikā ar 2:3 zaudēja “Apelsīns/ Talsi” komandai. Vārtus guva Andis Višņevskis un Artis Jansons. Lai arī cēsniekiem pēdējās trīs spēlēs nav izdevies tikt pie uzvaras, turnīra tabulā viņi vēl saglabā pirmo vietu, taču uz papēžiem min “Rubene-1”, kas aizvadījuši par trim spēlēm mazāk.

Jānis Gabrāns