Ziņas

Sports

Cīkstoņiem kārtējās medaļas

Cīņu sporta klubā “Ferrum” dalībnieki aktīvi startē sacensībās gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām. Aprīļa beigās Daugavpilī notika sacensības brīvajā cīņā, uz kurām devās četras kluba meitenes: Kitija Lāce, Santa Indriksone, Laura Krasovska, Elīna Indriksone. Treneris Andis Ruicis norāda, ka visas startēja labi, parādot, ka ne tikai Daugavpilī meitenes prot labi cīnīties. Visas četras savās vecuma grupās tika pie godalgām. Vispārliecinošāko snie­gumu, neatstājot pretiniecēm nekādas cerības, demonstrēja K. Lāce, pārliecinoši izcīnot 1.vietu.

Sudraba medaļas izcīnīja S. Indriksone un L. Krasovska. Treneris norāda, ka līdz finālam abas rādījušas ļoti stabilu sniegumu, taču finālā nācies atzīt pretinieču pārākumu. E. Indriksone šāda mēroga sacensībās piedalījās pirmo reizi, taču lampu drudzis viņas sniegumu daudz neiespaidoja, Elīna spēja pieveikt vairākas konkurentes, tiekot līdz izšķirošajām cīņām par medaļām. Tad gan sniegumu nedaudz iztraucēja satraukums, un rezultātā 3.vieta.

Treneris atzīst, ka šādas sacensības meitenēm vajadzīgas, lai redzētu, ko dara un kā cīnās vecāko grupu meitenes, lai salīdzinātu savu varēšanu ar citu klubu un sporta skolu audzēknēm un redzētu, ko pašas var un ko ne: “Katra uzvara dod pārliecību par sevi un drošumu, lai dotos uz priekšu. Citu pilsētu un valstu treneri atzinīgi novērtēja mūsu meiteņu sniegumu, un bija liels gandarījums, ka varam parādīt mūsu jaunās cīkstones.”

Maija sākumā kluba cīkstoņi devās uz sacensībām Polvā (Igau­nija). Kopā ar kluba cīkstoņiem Raineru Lūkinu, Kitiju Lāci un Mihaelu Pauliņu uz Igauniju devās arī Krišjānis Ķikurs un Kristofers Muižnieks no Bauskas, un Alans Karūzins (K.S.P. Gulbene ). Treneris informē, ka šie trīs dalībnieki piedalījās treniņnometnē Cēsīs, tāpēc treniņu nolūkos šajās sacensībās pārstāvēja klubu “Ferrum”. Arī šajās sacensībās visi cīkstoņi savās grupās tika pie godalgām.

R. Lūkins visas cīņas beidza priekšlaicīgi ar tīrām uzvarām, izcīnot zelta medaļu. Līdzīgs panākums arī vienīgajai meitenei K. Lācei, kura rādīja atzīstamu sniegumu, izšķirošo cīņu noslēdzot ar skaistu pleca metienu un izcīnot 1.vietu.

M. Pauliņš pirmās cīņas aizvadīja nepārliecinoši, bija mazkustīgs, par ko saņēma trenera aizrādījumu. Tomēr cīņā par 3.vietu izcīnīja uzvaru pār pretinieku no Igaunijas.

Godalgas arī kluba “viesspēlētājiem” – zeltu izcīnīja A. Karūzins (K.S.P.Gulbene), sudrabu K. Ķikurs (Bauska), bet bronzu otrs Bauskas cīkstonis K. Muižnieks.

“Sacensībās konkurence bija pietiekami spēcīga, lai mūsu sportisti varētu pārbaudīt savu varēšanu un tehnisko arsenālu. Tiesāšana bija pietiekami augstā līmenī, lai nebojātu sacensību prieku. Gandarījums, ka gan zēni , gan meitene nostiprināja savu pārliecību, ka var uzvarēt jebkuru pretinieku. Viņi guva apliecinājumu patiesībai, ka atbilstoši treniņi dod cerēto rezultātu. Sacensības bija vajadzīgas, lai redzētu puišu izaugsmi, kas sasniegta īsā laika periodā, pateicoties kopējam smagam darbam,” secina A. Ruicis.