Ziņas

Sports

Cīkstoņi atsāk sezonu

Cīņu sporta klubs “Ferrum” sevi piesaka arvien vairāk. Nedēļas nogalē viņi svinīgi atklās jauno sporta zāli Cēsīs, kur iekārtota arī klinšu kāpšanas siena. Taču jaunās zāles tapšana nav traucējusi aktīvi startēt sacensībās Latvijā un Igaunijā. Ieskatīsimies, kā cīkstoņiem veicies septembrī.

Kaimiņvalstī aizvadītas “Nublust Nabiks” 3.posma sacensības, kurās piedalījās 14 cīņas klubi. Jaunie cīkstoņi sacentās 13 svaru kategorijās zēniem un trijās svaru kategorijās meitenēm. Klubu “Ferrum” pārstāvēja septiņi dalībnieki vecuma grupā 2000. – 2003.gadā dzimušie, izcīnot piecas godalgas. Tiesa, uz augstākā goda pjedestāla nevienam neizdevās uzkāpt.

Treneris Andis Rucis ļoti atzinīgi vērtē Ralfa Milherta sniegumu, izcīnot otro vietu. Ralfs savā svaru kategorijā izcīnījis vairākas uzvaras pār pieredzes bagātākiem sportistiem.

“Jānotic, ka virsotne paredzēta visiem,” norāda treneris. “Viss atkarīgs tikai no paša gribasspēka un pārliecības par paveikto.”

Sudraba godalga arī Matīsam Dreimanim, kurš izšķirošajā cīņā par zelta medaļu zaudēja tikai krietni pieredzējušākajam mājniekam Rūdolfam Pragi. Pie otrās vietas tika arī Samanta Timpa, cīņā par 1. vietu piekāpjoties savai sīvākajai pretiniecei. Pārējās cīņās Samanta pārliecinoši bija pārāka par savām laukuma pretiniecēm.

Trešajā vietā Nikola Salmiņa un Ingars Polis, kuri bija spiesti atzīt igauņu pārākumu. Rainers Lūkins savā grupā ierindojās 5.vietā, bet Rihards Sloka – 7.vietā.

Kluba “Ferrum” pārstāvji teicamu sniegumu parādīja Daugavpils starpskolu čempionātā brīvajā cīņā jaunākajā vecuma grupā. Vispārliecinošāko sniegumu demonstrēja Reinis Strods, sešās cīņās pretiniekiem neatdodot nevienu punktu un izcīnot pirmo vietu. Uzvarētāja tituls savā kategorijā arī Ralfam Lūkinam; Edgars Juriksons ierindojās 2. vietā, bet Toms Ķīsis – 6.

Septembra beigās kluba cīkstoņi devās uz Jelgavu, kur notika pilsētas atklātās meistarsacīkstes brīvajā cīņā. Kā norāda treneris, pirmie sezonas pārbaudījumi starptautiskā mērogā ir tieši šīs sacensības, kas ierasti pulcē kuplu dalībnieku skaitu: “Šogad piedalījās cīkstoņi no deviņām valstīm, katrs klubs bija atvedis labākos. Arī mēs gatavojāmies cītīgi, lai parādītu sevi no labākās puses, diemžēl dažus mūsu cīkstoņus pārsteidza rudens vīrusi. Klubu pārstāvēja trīs cīkstoņi : Ingars Polis, Reinis Strods un Toms Krieviņš. Cīņas bija ļoti smagas, katra kļūda varēja izrādīties nelabojama. Savu augstāko sniegumu cīņas laukā parādīja Reinis Strods, kurš pašreiz patiešām ir neapturams un kopš sezonas pirmajām sacensībām augustā nav zaudējis nevienu cīņu. Rādot ļoti plašu paņēmienu klāsta izpildījumu, viņš arī Jelgavā turpināja savu uzvaras gājienu, izcīnot godpilno 1. vietu. Labs rezultāts arī I. Polim, kurš zaudēja tikai vienā cīņā un finišēja otrajā vietā. Ne pārāk sekmīgs turnīrs T. Krieviņam, kurš pirmajā kvalifikācijas cīņā zaudēja Moldovas cīkstonim un izstājās no tālākām cīņām, paliekot 18. vietā.”