Ziņas

Sabiedrība

Cigaretes vietā ābols

Cēsis. Pasaules diena bez tabakas tika atzīmēta arī mūsu pilsētā. Sarkanā Krusta jaunieši sadarbībā ar Cēsu pašvaldības aģentūru „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” un HIV un atkarību profilakses kabinetu svētdien, 31.maijā, Rožu laukumā un tā apkārtnē piedāvāja smēķējošiem pretimnācējiem cigaretes iemainīt pret ābolu. Nesmēķētāji savā īpašumā varēja iegūt informatīvus materiālus, ko iedot saviem paziņām – smēķētājiem, informēja akcijas dalībniece Iveta Jermolājeva.

Cilvēki bija atvērti un pozitīvi. Netrūka arī pa kādam skeptiķim, kuri komentēja, ka dzīve

pati par sevi ir kaitīga, bet lielākā daļa ar smaidu uztvēra šādu piedāvājumu un neatteicās šķirties no pāris cigaretēm. Pamatā smēķētāji bija vīrieši, viņi atzina, ka nebūtu jau slikti atmest smēķēšanu, kaut vai par prieku savām otrajām pusītēm. Sievietes ar atzinību novērtēja provizorisko cenrādi, kas parādīja, cik tad patiesībā vidēji viens smēķētājs gada laikā izkūpina līdzekļus gaisā. Bet tajā pašā laikā tieši sievietes bija tās, kuras savus vīriešus atrunāja pret ābolu iemainīt vairāk nekā 2-3 cigaretes.

Bija arī tādi iedzīvotāji, kuri ar patiesu interesi iesaistījās sarunā, izsakot vēlmi atmest smēķēšanu un jautājot pēc padoma. Šāda informācija arī tika sniegta, kā arī izdalīta informācija par HIV un atkarību profilakses kabinetu.

Akcijas mērķis bija pievērst iedzīvotāju uzmanību smēķēšanas kaitīgumam. Gribam ticēt, ka kādi iedzīvotāji patiešām aizdomājās. Kā atzina kāds senioru pāris no Vācijas, lai atmestu smēķēšanu, ir nepieciešams milzīgs gribasspēks, viņi abi trīs reizes mēģinājuši atmest smēķēšanu un tikai trešajā reizē tas izdevies! Vajag mēģināt! Ir tik skumīgi noskatīties, ka atjaunotajā Rožu laukumā, kur strūklakā un tās apkārtnē priecājas daudz mazu bērnu, ir tik daudz smēķētāju! www.tvnet.lv