Ziņas

Uzņēmējdarbība

Cesvainē notiks uzņēmējdarbības forums

Šodien Cesvaines vidusskolā notiks Cesvaines uzņēmējdarbības forums – pirmais plašākais pasākums, kurā vienkopus varēs iepazīt Cesvaines novada uzņēmējdarbību, ražotos produktus un sniegtos pakalpojumus, aģentūru LETA informēja darba grupas koordinatore Sanita Dāboliņa. Foruma auditorija ir uzņēmēji, skolēni, kā arī jebkurš interesents.

Cesvaines novada domes priekšsēdētājs Vilnis Špats sniegs ieskatu novada uzņēmējdarbībā. Ar lekciju “Uzņēmējdarbība novada attīstībai” uzstāsies uzņēmēja Aiva Vīksna, SIA “Lietišķās informācijas dienests” vadītāja, Latvijas Darba devēju konfederācijas viceprezidente, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja, Latvijas Biznesa eņģeļu tīkla dibinātāja un biedre, kā arī SIA “O Yachts” finanšu direktore un partnere.

Savā pieredzē nelielās interesentu grupās dalīsies dažādu jomu pārstāvji – gan ražotāji, gan tirgotāji, kuri pašlaik darbojas novadā vai ir mācījušies Cesvaines novadā – piena produktu ražotāju SIA “Relako pluss” un SIA “Pienavīrs” īpašnieks Dairis Kabraks (viņam palīdzēs brīvdienu mājas “Pie sievasmātes” saimniece Anita Greidiņa), medus produktu ražotāju un eksportētāju kompānijas “KIIN” īpašniece Vita Šteina, velozeķes ražotājfirmas “Velo Sock” īpašnieks Oskars Mickevičs, Berga bazāra “Kanēļa konditorejas” īpašniece Ieva Andersone, tautas daiļamata meistare un rokdarbu studijas īpašniece Vanda Podiņa, lielākās vietējo dārzeņu audzētāju saimniecības “Sviķi” īpašnieks Zigfrīds Krieviņš, brīvdienu mājas un pirts “Granti” un Madonas mežu inventarizācijas biroja īpašnieki Māra un Edmunds Skrides, daudznozaru (kokapstrāde, būvniecība, transports, tirdzniecība) kompānijas “Ozols LG” īpašnieks Jānis Ozols, piena lopkopības ZS “Krūmiņi” īpašnieks, veterinārārsts Raitis Krūmiņš, internetveikala “Silk Secret” īpašniece Inga Vasilišina, skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) apģērbu aizsargmaisu ražotāja “Simple+” komanda – Kristiāns Lancmanis, Henrijs Skujiņš un Klinta Ozoliņa. Par Cesvaines tūrisma produktiem un iespējām pieredzē dalīsies pašvaldības aģentūras “Cesvaines tūrisma centrs” direktore Diāna Glaudāne.

Ar nelieliem pētījumiem un Cesvaines dabas un uzņēmējdarbības vides attīstības projektiem pasākumā iepazīstinās vidusskolas jaunieši. Šī būs iespēja jebkuram no pasākuma apmeklētājiem finansiāli atbalstīt jauniešu pētījumus vai projektu realizāciju.

Uzņēmumu un amatnieku iekārtotos stendus varēs aplūkot, kā arī piedāvāto produkciju (pārtikas produktus, sadzīves preces, koka izstrādājumus, rokdarbus, grāmatas, dēstus u.c.) apskatīt, nopirkt un/vai degustēt no plkst.8.30 līdz pēcpusdienai vidusskolas foajē. Sarunās ar ražotājiem un pakalpojumu sniedzējiem varēs vienoties par turpmāku sadarbību.

Noslēguma diskusijā ap plkst.14 par maza novada iespējām uzņēmējdarbības attīstībā un jauniešu iesaisti novada uzņēmējdarbības vidē savus viedokļus paudīs uzņēmēji Šteina un Lancmanis, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece uzņēmējdarbības jautājumos Andra Feldmane, Siguldas uzņēmēju kluba valdes priekšsēdētājs Miks Balodis un laikraksta “Izglītība un Kultūra” redaktore Daiga Kļanska.

LETA