Ziņas

Sabiedrība

Cesvainē deg garāža, Valmierā – apgaismes ierīce tirdzniecības centrā

Aizvadītajās dienās, no 4.augusta plkst. 6.30 līdz 7.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 16 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet viens no izsaukumiem bija maldinājums.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa informē, ka piektdien plkst. 12.45 VUGD saņēma izsaukumu uz Cesvaines novadu, kur 300 m² platībā dega garāža ar būvmateriāliem un skaidām. Plkst. 17.55 ugunsgrēks likvidēts.

Savukārt sestdien plkst. 5.46 tika saņemts izsaukums uz Cempu ielu Valmierā, kur divstāvu ēkas pirmā stāva telpās 5 m² platībā dega elektrotehnika un sadzīves mantas. Plkst. 6.47 ugunsgrēks likvidēts.

Svētdien plkst. 9.15 tika saņemts izsaukums uz Georga Apiņa ielu Valmierā, kur vienstāvu tirdzniecības centra zālē dega apgaismes ierīce 0,5 m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuēti 60 cilvēki. Plkst. 10.02 ugunsgrēks likvidēts.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, svētdien ugunsdzēsēji glābēji Varakļānu novada Murmastienes pagastā palīdzēja stārķim, kuram bija sapinusies kāja elektrības vados. Ugunsdzēsēji glābēji putnu atbrīvoja.

Vēl ugunsdzēsēji glābēji devās dzēst ugunsgrēkus, kur Cesvaines novadā vienstāvu nepasaimniekotā ēkā dega siens, Valmieras ielā, Limbažos, dega atkritumi, Limbažu novada Vidrižu pagastā dega vieglā automašīna, bet Mālu ielā, Valmierā, dega garāžas vārti.

Kopumā aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 150 izsaukumus – 54 uz ugunsgrēku dzēšanu, 78 uz glābšanas darbiem, bet 18 no izsaukumiem bija maldinājumi.