Ziņas

Sabiedrība

Cēsu Viduslaiku pils Rietumu tornī notiks konservācijas un rekonstrukcijas darbi

Līdz 24.jūnijam Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornī projekta “Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai” laikā notiks restaurācijas un rekonstrukcijas darbi.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja Andra Magone, šajā laika periodā apmeklētājiem tornis būs slēgts. Visa pārējā Cēsu pils kompleksa teritorija būs pieejama bez ierobežojumiem.

Projekts tika sākts pagājušā gada rudenī. Tā mērķis ir nodrošināt valsts nozīmes kultūras pieminekļa – Cēsu viduslaiku pils Rietumu torņa autentisku saglabāšanu un pieejamību, sniedzot iespēju uzlabot pašreizējos kultūras pakalpojumus un ieviest jaunu kultūras piedāvājumu Cēsu viduslaiku pilī. Līdz jūnija otrai pusei Rietumu tornim tiks nomainīts jumts, un turpmāk esošo lubiņu vietā jau no tālienes varēs pamanīt oranžos dakstiņus. Apmeklētāju ērtībām tornī tiks izbūvētas otras kāpnes, tādējādi plūsmu organizējot divos virzienos. Tiks saglabāts Mestra zāles unikālais griestu velvējums, ļaujot viduslaiku pils zālē organizēt īpašus kultūras notikumus, kas šobrīd nav iespējams apmeklētāju drošības apsvērumu pēc.

Projekta laikā kopā ar speciālistiem no Norvēģijas notiks iedzīvotāju tematiskās diskusijas par kultūras mantojuma lomu sabiedrības attīstībā, kā arī starptautiska konference par inovatīviem kultūras pasākumiem kultūras pieminekļos.

Projekts Cēsu viduslaiku pils saglabāšana reģiona sociālekonomiskai attīstībai ilgs līdz 2015.gada decembrim. Tā plānotais budžets ir 276 695 eiro, no kuriem 90,21% ir Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunošana” finansiālais atbalsts.

LETA