Ziņas

Sabiedrība

Cēsu vakcinācijas centrs strādā katru dienu

Līdz ar vakcinācijas pret “Covid-19” atvēršanu ikvienam iedzīvotājam Cēsu vakcinācijas centrs turpmāk, ja būs pietiekams pieprasījums, darbosies katru dienu.

Maija brīvdienās, ņemot vērā ierobežoto vakcīnu skaitu, potēšana Cēsu centrā bija tikai 4.maijā, kad te bija pieejamas un tika izlietotas 500 “Pfizer-BioNTech” vakcīnas, trešdien un vakar katru dienu vakcinēti 375 cilvēki, savukārt no šodienas līdz svētdienai dienā tiks vakcinēti 250 cilvēki.

SIA “Vizuālā diagnostika” pārstāve Katrīna Priede teic: “Cilvēki iespēju pierakstīties manavakcina.lv izmanto ļoti aktīvi. Piesakās gan no prioritārājām grupām, gan citi iedzīvotāji, process iet raiti, bez aizķeršanās.” Šonedēļ centrs strādā no deviņiem rītā līdz 19.20 vakarā. Uzņēmuma pārstāve skaidroja, ja būs pieprasījums, “Vizuālā diagnostika” Cēsu vakcinācijas centrā ir gatava veikt nepilnus trīs tūkstošus vakcināciju nedēļā.

Savukārt vakcinācijas projekta birojs ir noteicis, ka no desmitā maija būs īpaša stunda, kad tiks potēti tieši prioritāro grupu pārstāvji, pārējā laikā tāpat kā līdz šim pēc pieraksta tiks apkalpots ikviens iedzīvotājs.

Šonedēļ no Cēsu novada nav pieteiktas kolektīvās vakcinēšanās, iepriekš pieteiktie uzņēmumu un izglītības iestāžu kolektīvi ir sapotēti. Šajās dienās, vadoties no ģimenes ārstu sarakstiem un pieteikumiem manavak­cina.lv, Cēsu novadā notiek vakcinācija mājās. Šādu pakalpojumu sniedz iedzīvotājiem, kas nespēj pārvietoties. Izmanto “Janssen” vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Vakcināciju turpina arī ģimenes ārstu prakses.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā vakcinēti 54 224 iedzīvotāji, 23% gadījumu cilvēki saņēma otro vakcīnas devu. Maija pirmajās četrās dienās pret “Covid-19” potēti vismaz 18 800 cilvēku. Savukārt trešdien Latvijā fiksēts trešais lielākais vienā dienā potēto personu skaits, kā arī vēsturiski lielākais to cilvēku skaits, kuri saņēmuši vakcīnas otro devu, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie jaunākie dati: vakcinētas 11 704 personas, no kurām 5703 saņēmušas potes pirmo devu, 5933 otro devu, bet 68 cilvēki vakcinēti ar preparātu “Janssen”.

Līdz ceturtdienai vakcīnas pret “Covid-19” pirmo devu Latvijā saņēmuši 280 797 cilvēki (14,83% iedzīvotāju), bet vakcinācijas procesu noslēgušas 60 647 personas (3,20%).