Ziņas

Uzņēmējdarbība

Cēsu TAIC: Rīgas-Gaujas reģionā šogad paredzama pastiprināta gastronomijas tūristu interese

Šogad ir paredzama pastiprināta gastronomijas tūristu interese par Rīgas-Gaujas reģionu saistībā ar iegūto “Eiropas gastronomijas reģiona 2017” titulu, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu tūrisma attīstības un informācijas centra (TAIC) vadītāja Andra Magone.

Šis gads Cēsīm sadarbībā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju, Valmieru un Siguldu paies gastronomijas zīmē, jo jaunizveidotais Rīgas-Gaujas reģions ir ieguvis “Eiropas gastronomijas reģiona 2017” titulu. Līdz ar to paredzēta pastiprināta gastronomijas tūristu interese par Rīgas-Gaujas reģionu. Taču tūristu piesaiste nav vienīgais projekta mērķis. “Projekta aktivitātes ietver arī veidot sabiedrības interesi par vietējo dabīgo produktu ražotājiem un restorānu kultūru, kā arī veicināt, lai vietējos sezonālos produktus savās ēdienkartēs izmanto vietējie restorāni un kafejnīcas,” sacīja Magone.

Viņa piebilda, ka Eiropas gastronomijas reģiona aktivitāšu programmu Rīgas-Gaujas reģionā veido tūrisma nozare, iesaistot restorānu un labāko kafejnīcu pavārus, lauku saimniecības, tirgotājus un kultūras un mākslas notikumu organizatorus. Programmas mērķis nav vienā gadā sasniegt tūristu maksimumu, bet arī turpmākajos gados pakāpeniski audzēt interesi par Latviju kā par gastronomijas tūrisma galamērķi.

Magone sacīja, ka saistībā ar iegūto “Eiropas gastronomijas reģiona 2017” titulu šogad Rīgas-Gaujas reģionā paredzēts īpašs restorānu un kafejnīcu piedāvājumus un gastronomijas un gardēdības tēmai veltīti pasākumi. “Tāpat kā lielākajā daļā Eiropas, arī Latvijā apmeklētības ziņā visaktīvākie ir vasaras mēneši, jo tad ierodas ļoti daudz ārzemju tūristu. Pārējos mēnešos galvenais viesis ir vietējais Latvijas iedzīvotājs, tāpēc piedāvājums tiek veidots ņemot vērā viņa vēlmes un intereses,” skaidroja Magone.

Jau vēstīts, ka Rīgas-Gaujas reģions ieguvis iespēju 2017.gadā kļūt par “Eiropas gastronomijas reģionu”. Projekts galvenokārt vērsts uz gastronomijas tūrisma veicināšanu un Gaujas nacionālā parka kā tūrisma galamērķa stiprināšanu. Vienlaikus projektā vērība tiks pievērsta izglītībai, pilsētu un lauku mijiedarbībai, veselīgas pārtikas un uztura jautājumiem, ēdienu tradīcijām, restorānu un viesmīlības nozīmei un kultūrai, uzņēmējdarbībai, inovāciju nozīmei gastronomijā, ko īstenos katrs no projekta partneriem.