Ziņas

Sabiedrība

Cēsu svētkos notiks gājiens

No 24.jūlija līdz 26.jūlijam notiks Cēsu svētki, kuru pasākumu piepildītākā diena, kā allaž, būs sestdiena, kurā notiks arī Cēsu svētku gājiens, kas ir atjaunota tradīcija kopš 2008.gada.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs, gājiens notiks 25.jūlijā plkst.22, tas sāksies Rožu laukumā un noslēgsies Pils parkā. Gājiena galvenais atribūts būs viens no Cēsu simboliem – lukturis.

Svētku gājiens savu ceļu sāks no Rožu laukuma, virzoties augšup pa Rīgas ielu, noejot pa Kases ielu, turpināsies ceļā no Vaļņu ielas līdz Lenču ielai, pa Palasta ielu ieejot Pils parkā līdz estrādei, kur norisināsies svētku lielākais mūzikas notikums – “Fono Cēsis”.

Uzņēmēji, sabiedriskās organizācijas, izglītības iestādes, amatiermākslas kolektīvi un visi Cēsu pilsētas iedzīvotāji tiek aicināti pieteikt savu, kolektīva vai komandas dalību šim pasākumam.

Visiem gājiena dalībniekiem vienojošais elements ir lukturis. Luktura forma, dizains, veids pēc katra dalībnieka paša izvēles.

Pilsētas svētku laikā būs vairākas vietas, kur pa dienu varēs izgatavot lukturus, gan arī tos iegādāties – Maija parkā, kur 25.jūlijā no plkst.12 līdz 18 notiks lukturu darbnīca, mākslas telpā “Mala”, kurā sestdien no plkst.12 līdz 19 notiks radoša lukturu darbnīca, SIA “Laureta Candles”, kur katru dienu iespējams iegādāties lukturus, kā arī 25.jūlijā Cēsu vecpilsētā notiekošajā svētku gadatirgū.

Pašvaldība kolektīvus gājienam aicina pieteikt līdz 22. jūlijam. Pieteikšanās ir nepieciešama, lai gājiena organizatori var rēķināties ar cilvēku skaitu un sakārtot kolektīvu izvietojumu, ja tie plāno prezentēšanas aktivitātes. Pieteikšanās ir vēlama, nevis obligāta – gājienā aicināts ikviens cēsnieks.

Pulcēšanās gājienam uz Rīgas ielas no Rožu laukuma līdz Līvu laukumam no plkst.21.30.

Pilna festivāla programma atrodama pašvaldības mājaslapā “www.cesis.lv”.