Ziņas

Sabiedrība

Cēsu stadions oficiāli atklāts

Visi kopā. Cēsu stadiona atklāšanas pasākumā vislielāko popularitāti izpelnījās “Stundas skrējiens”, kurā startēja vairāk nekā 300 dažāda vecuma cēsnieki un pilsētas viesi. Foto: Jānis Gabrāns

 

To, ka mūsdienīgs stadions Cēsīs ir ļoti gaidīts, apliecināja simti un pat tūkstoši apmeklētāju, kas svētdien bija klāt šīs sporta būves atklāšanas svētkos. Arī laika apstākļi bija labvēlīgi, lai dienu veltītu sportiskām aktivitātēm. Pasākuma programma bija ļoti plaša, ikvienam bija iespēja gan vērot, gan pašam piedalīties visdažādākajās sportiskajās aktivitātēs.

Neiztika bez oficiālas atklāšanas ceremonijas, ko ievadīja Sporta skolas visjaunāko audzēkņu priekšnesumi. Sanākušos priecēja basketbola treneres Milanas Pivovaras audzēknes un futbola trenera Jurģa Zumberga audzēkņi.

Sanākušos uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, atzīstot, ka šis ir objekts, ko cēsnieki gaidījuši ļoti ilgi: “Runājot ar cilvēkiem, kuri sportā pavadījuši ilgus gadus, sapratu, ka atskaites punkts ir 1962.gads, kad stadions tika radīts, pēc tam 1988.gadā veikti nelieli uzlabojumi, bet kopš tā laika stadions pastāvējis bez lieliem ieguldījumiem, pārbūvēm, un pēdējos gados aktuāls bija jautājums – vai to vairs var saukt par stadi­onu? Tagad atkal varam priecāties par skaistu, modernu stadionu, tas ir rezultāts daudzu cilvēku kopīgam darbam un atbalstam. Paldies izglītības un zinātnes ministram Kārlim Ša­durskim, ka stadiona rekonstrukcijai izdevās piesaistīt arī valsts finansējumu.”

Atgādināsim, ka stadiona pirmās kārtas būvniecības izmaksas bija 2,8 miljoni eiro, no kuriem 1,9 miljoni eiro bija valsts budžeta līdzfinansējums.

Atklāšanas pasākumā piedalījās arī Kārlis Šadurskis, kurš ne tikai novērtēja jauno sporta būvi, bet arī pasniedza domes priekšsēdētājam Atzinības rakstu par sekmīgu maratona uzsākšanu pilsētas sporta infrastruktūras modernizēšanā.

“Lai arī tas adresēts Jānim Rozenbergam, patiesībā šis Atzinības raksts ir visiem cēsniekiem – treneriem, sportistiem, ikvienam, kurš darbosies šajā skaistajā stadionā. Esmu pārliecināts, ka šī cēsniekiem būs iemīļota atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vieta,” norādīja ministrs, ar smaidu piebilstot, ka J. Ro­zenbergs tik bieži braucis uz ministriju, ka viņi nevarējuši nepie­šķirt naudu šim projektam.

Būvnieku pārstāvis, uzņēmuma “RERE Grupa” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš – Āboliņš atzīmēja, ka Cēsu stadions unikāls ar to, ka ieguvis balvu konkursā “Gada labākā būve” vēl pirms tā oficiālās atvēršanas. Jau rakstījām, ka stadions ieguva 1.vietu nominācijā “Ainava”.

“Man vislielākais gandarījums bija no rīta dzirdēt cēsnieku pozitīvās sarunas par jauno stadionu. Īpaši aizķērās divu puišu saruna futbola laukumā, kad viens teica – zini, te ļoti labi ripo! Mums, būvniekiem, tā ir vislabākā atzinība,” teica G. Āboltiņš – Āboliņš.

Atklāšanas pasākumā klāt bija arī vairāku sporta veidu federāciju pārstāvji. Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis atcerējās savu viesošanos stadionā pirms dažiem gadiem: “Jāatzīst, skats tiešām nebija tas patīkamākais, stadionā nevarēja nodarboties ne ar vieglatlētiku, ne futbolu. Redzot tagadējo rezultātu, ir prieks. Novēlu Cēsu futbolam labus panākumus, un, kas zina, varbūt ar laiku te notiks arī virslīgas spēles.”

J. Mežeckis īpaši uzteica futbola kluba “Priekuļi” prezidentu Andreju Ivanovu, kurš federācijā pirmais sācis runāt, ka Cēsīs vajag labu futbola laukumu. Par šīm aktivitātēm A. Ivanovam tika pasniegts Latvijas izlases formas krekls.

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča norādīja, ka jauns stadions ir jauna iespēja bērniem un jauniešiem atklāt savu potenciālu, talantus un tos attīstīt: “Jauns stadions ir arī iespēja treneriem attīstīt savu profesionālismu, kā arī iespēja iedzīvotājiem būt aktīviem un parādīt pozitīvu attieksmi pret sportu.”

Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs informēja, ka pludmales volejbola laukumi, kas ierīkoti stadionā, paver iespēju šī sporta veida attīstībai. Tāpēc šajā vasarā Cēsīs notiks viens no Latvijas čempionāta posmiem.

Laba vēlējumus teica arī Latvijas Sporta federācijas padomes prezidents Einars Fogelis, Latvijas Olimpiskās komitejas pārstāvis Andris Kalniņš, kā arī SIA “Jurēvičs un Partneri” būvuzraugs Māris Jurēvičs.

Pēc svinīgās atklāšanas sākās aktivitātes visos laukumos un sektoros. Kamēr vairāki simti dalībnieku, kuri startēja stundas skrējienā, aizņēma skrejceļu, futbola laukumā notika draudzības spēle starp Latvijas Futbola federācijas apvienoto komandu un komandu “Cēsis/ Priekuļi”, kurā kā viesspēlētājs piedalījās ilggadējais Latvijas izlases kapteinis Kaspars Gorkšs. Pēc spēles viņš atzina, ka laukuma kvalitāte ir tuvu ideālam: “Galvenais, ka Cēsīs tagad ir savs stadions. Katrā pilsētā stadions ir kā savdabīgs pilsētas centrs, kurā bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem sapulcēties un labi pavadīt laiku sportiskajās aktivitātēs. Sekundāra nozīme tam, vai segums ir mākslīgais vai dabīgais, galvenais, ka šis laukums ir, ka ir vieta, kur nodarboties ar sportu, tai skaitā ar futbolu.”