Ziņas

Sports

Cēsu Sporta skolai šoreiz otrā vieta

Laureāti. Cēsu Sporta skolas jaunie slēpotāji pēc balvu saņemšanas sezonas noslēguma pasākumā kopā ar treneriem un Latvijas Slēpošanas savienības prezidentu Vairi Brīzi (no kreisās). Foto: no albuma

Oficiāli pielikts punkts aizvadītajai ziemas sezonai, sveicot labākos distanču un kalnu slēpotājus. Aizvadītajā nedēļā kalnu slēpotāji tika sveikti Siguldā, bet distanču slēpotāji – Madonā, Smeceres sila bāzē, jo tieši tur pagājusī ziema bija visu sacensību centrs.

Jau vairākus pēdējos gadus sporta skolu un sporta klubu kopvērtējumā pirmajā trijniekā ir Cēsu Sporta skola, Madonas Spor­ta skola un sporta skola “Ar­k­ādija”. Mainās komandu secība, bet trijnieks ir nemainīgs, izņēmums nav arī šis gads. Ja pērn uzvarēja Cēsu Sporta skola, otrā bija “Arkādija”, bet madonieši ieņēma trešo vietu, šogad samērā pārliecinošu uzvaru svinēja Ma­donas Sporta skolas slēpotāji, kuri sakrāja 7659 punktus, cēsniekiem otrā vieta ar 5850 punktiem, bet trešajā – “Ar­kā­dija” ar 5341 punktiem.

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule norāda, ka rezultāts ir šai sezonai atbilstošs: “Tajā pašā laikā apzināmies, ka tās nav mūsu spēju robežas. Vienmēr var būt labāk, ja neesi pirmais.”

Trenere neslēpj, ka sniegumu ietekmēja daži blakus faktori, to­starp kolīzijas ap Priekuļu slēpošanas – biatlona bāzi. Problēmas ap to neļāva savās mājās aizvadīt nevienu no Latvijas čempionāta posmiem, bet visiem taču zināms, ka mājās pat sienas palīdz. Arī sniegs Priekuļos bija vēlu, tas viss atstāja ietekmi uz rezultātu.

“Patiesībā jau labi, ka noturējāmies otrajā vietā. Ar madoniešiem cīnīties grūti, jo šis viņiem ir sporta veids numur viens, Sme­ceres sila bāze ir labākā valstī, tur varēja trenēties jau decembrī, tur notika sacensības. Mums nācās cīnīties par otro vietu, to noturējām, pateicoties labajam sniegumam stafetēs, kas patiesībā ir vislabākais komandas spēju rādītājs. Arī individuāli vēl bija iespēja papildināt punktu bagāžu. Esam jau visu kritiski izvērtējuši un gatavi turpināt strādāt,” saka I. Cekule.

Individuālajā vērtējumā tika sveikti pirmo sešu vietu ieguvēji. Lai arī godalgu birums nav tik liels kā citus gadus, tomēr vairāki jaunie slēpotāji kāpa uz goda pjedestāla. Visveiksmīgākais starts šogad S14 grupā, kur Cēsu pilsētas Sporta skolai (CPSS) dubult­uzvara. Par sezonas uzvarētāju kļuva Estere Volfa, bet otrajā vietā Elza Bleidele. Labāko sešniekā vēl viena CPSS audzēkne – Marta Upmale, kurai 5.vieta.

S16 grupā otrajā vietā Signe Miķelsone, bet Martai Priedei sezonā 5.vieta. S20 grupā 3.vietā Ilo­na Upena, 4. – Vineta Pē­ter­so­ne, 5. – Madara Zaķe. V20 grupā 5. Kārlis Liepiņš. S18 grupā 4. – Rebeka Raiska, 5. – Evelīna Ra­­ma; V18 grupā 5. Reinis Upens. S12 grupā 5. – Stella Blei­dele, V12 grupā labākais no CPSS Rū­dolfs Raudziņš, kuram 11. vieta sezonas rangā. V14 grupā tūlīt aiz labāko sešnieka Ričards Lo­šins, bet V16 grupā 8.vietā Arvis Je­kimovs. V grupā labākais no CPSS bija R. Upens, kuram 14. vie­ta, bet S grupā I. Upenai 9.vieta.

Trenere norāda, ka visu domas jau ir nākamajā sezonā, kam uzsākta aktīva gatavošanās: “Ap­sstāties nedrīkst! Domājam nevis, kā noturēt otro vietu, bet kā uzrādīt iespējami labāku sniegumu. Jau rūpīgi izplānota visa vasara – treniņi, sacensības, atpūta, jo pamatu nākamajai sezonai jāsāk likt jau tagad!”

Ja ziemā Priekuļu bāzē neizdevās sarīkot sacensības, trase nav izkritusi no aprites, un augustā tur notiks Latvijas čempionāta posms rollerslēpošanā.

Vēl varam ieskatīties kalnu slēpotāju noslēguma pasākumā. Šajā sporta veidā mūsu puses pārstāvju rindas kļūst arvien retākas. Elites klasē vīriešiem un sievietēm turpina cīnīties brālis un māsa – Žaks un Žanete Gedras. Sezonas rangā Žakam trešā vieta, priekšā palaižot tikai brāļus Kristapu un Miku Zvejniekus, bet Žanete – tūlīt aiz goda pjedestāla.