Ziņas

Sports

Cēsu Sporta skola nosargā līderpozīcijas

BALVAS SAŅEMTAS. Cēsu Sporta skolas slēpotāji pēc balvu saņemšanas sezonas noslēguma pasākumā kopā ar treneriem, vecākiem un skolas vadību.Foto: no albuma

Siguldā aizvadīts tradicionālais Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) gada noslēguma pasākums. Īpaši patīkami, ka komandu vērtējumā jau piekto gadu pēc kārtas uzvarēja Cēsu Sporta skola, atkal apsteidzot savus sīvākos konkurentus – Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolu.

Divkāršs ieguvums

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule atzīst, ka ar katru gadu kļūst arvien grūtāk nosargāt vadošo pozīciju. Lai arī šķiet, ka punktu starpība liela – 995, iepriekšējos gados pārsvars bijis krietni jūtamāks.
“Mums šajā sezonā nebija dalībnieku junioru grupās V20 un S20, jo sporta skolai tajās nav slēpotāju, un tur zaudējam daudz punktu. Tāpēc sākumā bija zināmas bažas, kā veiksies. Visu laiku sekojam līdzi situācijai rangā, rēķinot, kā mums veicas.

Viss izšķīrās vien pēdējā Latvijas čempionāta posmā, jo pirms tā abas komandas – Cēsu un Madonas – šķīra nieka simts punkti. Sapratām, ka viss izšķirsies stafetēs, tāpēc kopīgā treneru apspriedē izveidojām rīcības plānu, salikām dalībniekus pa stafešu komandām un etapiem, lai panāktu maksimālo, un tā arī notika. Stafetēs izcīnījām piecas zelta medaļas, trīs sudraba un trīs bronzas, kas kopvērtējumā mums deva pamatīgu izrāvienu, ko pēdējā sacensību dienā, kad slēpotāji startēja maratona distancēs, izdevās vēl vairāk palielināt.”
Jautāta, ko skolai dod uzvara kopvērtējumā, I. Cekule norāda, ka ir divi ieguvumi. Pirmām kārtām ir prestiži uzvarēt komandu vērtējumā. Ja tas izdevies jau piecus gadus pēc kārtas, tas ir īpašs notikums.
“Bērniem tas dod īpašu prieku, stimulu, jo atkal izdevies pierādīt, ka esam labākie. Un tas nav maz. Arī treneriem ir gandarījums par paveikto. Jāteic, šajā ziemā bija jūtams – arī madonieši īpaši rēķināja līdzi un stafetēs vēl pēdējā pieteikšanās brīdī centās salikt iespējami spēcīgākas komandas, taču mums izdevās savu latiņu noturēt augstāk,” saka I. Cekule, piebilstot, ka tas panākts kopīgiem Cēsu, Priekuļu, Vecpiebalgas un Inešu slēpotāju spēkiem.

Otrs ieguvums – Latvijas Slēpošanas savienība labākajai komandai nodrošina dažādu inventāru 400 eiro apmērā – vai nu rolleriem vasarai, vai kaut ko ziemai, un tas ir itin nozīmīgs atspaids. Teiksim, tagad sākas rollersezona, un visiem audzēkņiem var iegādāties jaunus nūju uzgaļus, jo pret asfaltu tie nodilst.
Panākumi būs

Par Cēsu Sporta skolas augstvērtīgo veikumu liecina arī tas, ka gandrīz visās vecuma grupās viņi ir labāko vidū. Izņēmums ir tikai jau minētie juniori un V12 grupa, kur arī neviena nav labāko trijniekā. Augstākā vieta ir devītā. I. Cekule norāda, ka šo slēpotāju panākumi vēl sekos: “Šajā grupā ir milzīga konkurence, rangā punktus ieguvuši 69 slēpotāji. Mums šajā grupā slēpotāju netrūkst, bet viņu panākumi vēl priekšā. Citās sporta skolās sākuši trenēties jau pirms četriem gadiem, mūsējiem tikai otrā sezona, dažs arī gados ļoti jauns, tāpēc ir atšķirība rezultātos. Tas ir tikai laika jautājums, līdz arī viņi individuālajā ieskaitē kāps uz goda pjedestāla. Stafetēs viņi jau apliecināja savu varējumu, jo pirmā komanda izcīnīja trešo vietu. Mazo slēpotāju netrūkst, ja strādāsim, rezultāti būs.”

Trenere stāsta, ka ceļš līdz panākumiem nav vienkāršs. Pilsētā dzīvojošie bērni pirmajā gadā apgūst slēpošanas iemaņas, jo vairums pirms tam nekad nav stāvējuši uz slēpēm. Otrajā gadā sākas nopietns treniņu darbs, un vien trešajā sezonā var sākt runāt par rezultātiem. Tāpēc treneriem jābūt gataviem gaidīt rezultātu un jāprot saskatīt bērnos potenciālu. Uz jautājumu, kas svarīgāks rezultātu sasniegšanā – talants vai darbs, I. Cekule saka, ka te var atbildēt ar pretjautājumu, kas svarīgāks velosipēdam , – priekšējais vai aizmugurējais ritenis.
Laureāti

Pavisam 2015.gada Latvijas Slēpošanas savienības rangā ierindojušies 73 Cēsu Sporta skolas slēpotāji. Labāko trijniekā iekļuva deviņi jaunie slēpotāji. Pirmajā vietā: Evelīna Rama (S14 grupa), Vineta Pētersone (S16); otrajā: Signe Miķelsone (S12), Krista Razgale (S18), Mikus Cimdiņš (V14), Rūdis Balodis (V16), Alvis Šķēps (V18); trešajā – Kitija Rozenova (S12), Kristers Slavēns (V16).

LSS apsveica arī 4.-6.vietu ieguvējus, to vidū bija Cēsu Sporta skolas slēpotāji: Ieva Vaļska, Marta Pundure, Madara Zaķe, Jānis Rams, Artis Zvaigznītis, Reinis Matīss Upens, Dzintars Daļeckis, Niklāvs Eglītis.
Trenere I. Cekule piebilst, ka kopumā Latvijas čempionātā šogad pie medaļām tikuši 33 skolas audzēkņi, kas ir ļoti atzīstams panākums.

Viena sezona oficiāli noslēgta, bet sporta skolas audzēkņiem jau šajā nedēļā atsākās treniņu process, sākot gatavoties nākamajai sezonai. Trenere uzsver, ka uzdevums paliek nemainīgs – cīnīties par titula saglabāšanu: “It kā nekas jau nenotiktu, ja mēs paliktu otrie, bet – negribas! Arī bērniem ir šī vēlme nosargāt līderpozīcijas, kas nākamgad noteikti būs vēl grūtāk. Bez maksimālas spēku piepūles tas būs grūti, tāpēc esam atsākuši nopietnus treniņus. Gribu teikt paldies visiem audzēkņiem, kuri aizstāvēja skolas godu, viņu vecākiem, kuru atbalsts ir nenovērtējams, kā arī Cēsu, Priekuļu, Vecpiebalgas novadu pašvaldībām. Mūsu pateicību pelnījis arī Cēsu Olimpiskais centrs, nodrošinot teicamus treniņu apstākļus. Mēs to novērtējam, un rezultāti ir tam labākais apliecinājums!”

Slēpošanas sezona beidzās aizvadītajā nedēļā, bet biatlona sezona oficiāli noslēgsies rīt slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi”, kur risināsies arī Cēsu balvas izcīņa biatlona šaušanas vingrinājumos.