Ziņas

Sports

Cēsu Sporta laureāts 2016

Pelnīti. Nominācijā "Paraugs sportā" balvu volejbola trenerim un entuziastam Ģirtam Mārtiņsonam pasniedza Helēna Sermole, kura šo titulu saņēma pērn.Foto: Māris Buholcs

Jau otro gadu sporta dzīves gads Cēsis simboliski noslēdzas ar pasākumu “Cēsu Sporta laureāts”. Šajā sarīkojumā sveica labākos dažādās nominācijās, atskatījās uz aizejošā gada lielākajiem sporta pasākumiem, teica paldies aktīvākajiem sportistiem un sporta dzīves atbalstītājiem. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzrunājot sanākušos, atzinīgi novērtēja sporta klubu un sportistu paveikto šajā gadā, atzīmējot lielos sporta notikumus, kas bijuši novadā, ar kuru starpniecību Cēsu vārds izskanējis ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Starp gada lielākajiem pasākumiem jāmin Latvijas pieaugušo olimpiāde, starptautiskās orientēšanās sacensības “Eurometing”, apvidus skrējiens “Cēsu Eco trail”, kurā startēja sportisti no 19 valstīm.

“Cēsis arvien vairāk sevi piesaka kā sportiska pilsēta, par to liecina ne tikai daudzie pasākumi. Pirms gada šajā pasākumā turējām īkšķus, lai viens no lielākajiem sporta infrastruktūras objektiem pilsētā – stadions – būtu ne tikai cerību objekts, bet reāls, padarīts darbs. Redzam, ka process sācies, darbs notiek, ir saņemts finansējums nākamajai kārtai, un esmu pārliecināts, ka rezultāts priecēs ikvienu,” teica domes priekšsēdētājs.

Pasākuma ievadā sveica tos Cēsu novada komandas pārstāvjus, kuri ierindojās pirmajās sešās vietās Latvijas olimpiādē, kas šajā vasarā notika Valmierā un Cēsīs. Atgādināšu, ka Cēsu novada sportisti izcīnīja sešas medaļas – divas zelta, divas sudraba un divas bronzas, vēl vairāki ierindojās trīs nākamajās vietās.

Nominācijā “Gada pasākums sportā” tika ieteikti desmit pasākumi, uzvarētāju noteica līdzjutēju balsojums. Ar minimālu starpību uzvarēja Cēsu pilsētas sporta svētki, kuru laikā notika divi nozīmīgi pasākumi – “Ghetto Games” spēles un pasākums “Zelta Mopēds”. Balvu saņēma gan viens no “Zelta mopēda” rīkotājiem Laimonis Stafeckis, gan “Ghetto Games” iedibinātājs Raimonds Elbakjans. Pēc balvas saņemšanas viņš pastāstīja, ka nākamgad Cēsīs šis pasākums būs vēl grandiozāks, aicinot ikvienu nākt ar idejām, ko gribētu redzēt šajā sporta sarīkojumā.
Nominācijā “Gada sporta skolotājs” tika ieteikti deviņi skolotāji, balvu saņēma – Cēsu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs – Aivars Krickis.

Nominācijai “Cerība sportā” tika ieteikti septiņi jaunie sportisti, balvu saņēma florbolists Pēteris Trekše, kurš pats pasākumā nebija, jo kopā ar Latvijas izlasi piedalās pasaules čempionātā, kas notiek Rīgā. Balvu saņēma sportista mamma Ieva Trekše. Balvas ieguvējs bija atsūtījis vēsti, kurā teica lielu paldies visiem, kuri novērtējuši viņa sporta gaitas: ” Es nebūtu tas, kas es esmu, ja nebūtu komandas biedru, kuri mani kopš bērnības treniņos grūž uz priekšu, pilnveido mani gan ar iekšējo, mazo konkurenci, gan gudrībām, no kurām daudz esmu mācījies gan laukumā, gan aiz borta. Es nebūtu tas, kas esmu, ja nebūtu treneru, kuri uzticējās man, deva iespēju pierādīt sevi un, kad tas bija nepieciešams, arī nolika pie vietas. Ja nebūtu mammas, kura tik daudz ziedojusi manis dēļ, lai man būtu labi un es varētu darīt to, ko daru. Paldies visiem, bet mammai – vislielākais paldies!”

* PAR KURU? Notiek pasākuma dalībnieku balsošana, lai noskaidrotu, kurš saņems ceļojošo balvu "Cēsu Sporta laureāts". FOTO: Māris Buholcs

* PAR KURU? Notiek pasākuma dalībnieku balsošana, lai noskaidrotu, kurš saņems ceļojošo balvu “Cēsu Sporta laureāts”. FOTO: Māris Buholcs

Pašvaldība pasniedza balvas sporta klubiem, kam šogad apritēja apaļa gadskārta. Piecus gadus šogad nosvinēja auto sporta klubs “Melatlux” un sporta klubs “Lekrings”, 10 gadus – šautriņu mešanas “Klubs 50”, 15 gadus – “SK Cēsis”, 25 – sporta klubs “Saulrīti”.

Nominācijā “Aktīvākā sporta biedrība/ klubs” šogad tika ieteikti septiņi klubi, balvu saņēma orientēšanās klubs “Meridiāns”. Balvu pasniedza Latvijas Orientēšanās federācijas viceprezidents Jānis Lazdāns, kurš informēja, ka nākamgad Cēsīs notiks Pasaules kausa izcīņas posms orientēšanās sportā, kurā startēs vairāk nekā 20 valstu izlases.

Nominācijā “Cēsu sporta labdaris” pašvaldība balvas pasniedza Valsts policijas Vidzemes reģiona Cēsu iecirknim, Cēsu novada pašvaldības policijai, VUGD Cēsu daļai, uzņēmumiem “Vinnis”, “Livonija”, “Cēsu alus”, “Venden”, “Vinda”.

Nominācijā “Paraugs sportā” tika ieteikti vairāk nekā 20 sportisti, balvu saņēma volejbola treneris un patiess šīs sporta veida entuziasts Ģirts Mārtiņsons. Balvu pasniedza Helēna Sermole, kura šo titulu saņēma pērn. Viņa atzina, ka augstu vērtē Ģirta Mārtiņsona entuziasmu un sporta mīlestību.

Pats titula ieguvējs “Druvai” atzina, ka tas ir liels pagodinājums: “Jo īpaši, ja balvu pasniedz Helēna Sermole, fantastisks cilvēks. Viņa ir paraugs ne tikai man, bet ikvienam aktīva dzīvesveida piekritējam. Sports man ir asinīs, te paldies ģimenei, paldies mammai, kura joprojām grib iet laukumā un spēlēt volejbolu. Apzinos, ka šis tituls uzliek arī atbildību. Patiešām, gribas jauniešus vairāk ievilkt sportā, lai gan saprotu, ka mūsdienās ir tik daudz un dažādu piedāvājumu un interešu.”


Nominācijā “Populārākais sportists” par titulu līdzjutēju balsojumā sacentās 15 sportisti, bet visvairāk balsu ieguva motobraucējs Kārlis Sabulis. Sportists tagad kopā ar jauno komandu trenējas Itālijā, tāpēc balvu saņēma tēvs Vilnis Sabulis. Pats balvas ieguvējs sarakstē ar “Druvu” atzina, ka ir ļoti priecīgs par abām balvām: “Es vienmēr ar prieku atgriežos Cēsīs, savās mājās, jo zinu, ka visa mana ģimene, mani draugi un tie, kuriem interesē sports, seko man līdz. Tāpēc patīkami atbraukt ar labiem rezultātiem un redzēt to, ka cilvēki manu darbu ir novērtējuši!

Pagaidām Itālijā esmu vienīgais no savas komandas, kas man nāk par labu, jo treneris Deivids Filipaerts (2008.g. MX1 Pasaules čempions – aut.) darbojas tikai ar mani. Strādājam katru dienu, esmu apņēmības pilns un gatavs sasniegt jaunas virsotnes!”

Nominācijā “Gada sporta komanda” tika pieteiktas septiņas komandas, balvu saņēma florbola komanda “Lekrings”.

Nominācijā “Gada sportists” bija ieteikti 10 sportisti. Ja citās nominācijās žūrijai bija garas diskusijas, un pagāja laiks, lai nonāktu līdz kompromisam, šajā bija absolūta vienprātība. Žūrija nosprieda, ka šogad tituls pienākas diviem sportiskiem, kuru panākumi komentārus neprasa. Balvu saņēma MTB riteņbraucēji no komandas “ZZK” Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms, kā arī viņu treneris Vilmārs Tomsons. Viņš pastāstīja, ka šobrīd viņu mērķis ir gatavoties Olimpiskajām spēlēm Tokijā, kas notiks pēc četriem gadiem, lai cīnītos par visaugstākajām vietām.

Pēc visu nomināciju sadalīšanas, pasākuma dalībnieki balsoja, lai noteiktu, kurš saņems ceļojošo kausu “Cēsu Sporta laureāts!”. Visvairāk balsu saņēma K. Sabulis, kas apliecina, ka tituls “Populārākais sportists” tiešām ir nopelnīts.