Ziņas

Sports

“Cēsu sporta laureāta” ceļojošo kausu šogad saņem klubs “Meridiāns”

Godam nopelnīts. Ceļojošo kausu “Cēsu sporta laureāts” uz gadu savā īpašumā ieguva orientēšanās klubs “Meridiāns”, to saņēma kluba valdes priekšsēdētājs Juris Knēts. Foto: no albuma

Gada nogalē sporta dzīvē tradicionāli notiek apbalvošanas ceremonijas, arī Cēsīs decembrī allaž norisinājās pasākums “Cēsu sporta laureāts”. Jau pērn tika uzsākta jauna tradīcija, kopā godināt gan labākos pieaugušos, gan Cēsu Sporta skolas audzēkņus. Arī šogad tā bija domāts, ja vien… Taču pasākums notika, bet, kā jau ļoti daudz kas šajā gadā, risinājās virtuāli.

“Pasākumu bijām iecerējuši jau vismaz pirms trim mēnešiem, bija aizrunāta koncertzāle, taču vīruss lika saprast, ka svētki klātienē nenotiks. Pilnībā pasākumu atcelt negribējām, tāpēc nolēmām sarīkot virtuāli, jo cilvēki arvien vairāk gatavi informāciju saņemt šajā vidē. Šādi varējām sniegt plašu informāciju par dažādu paaudžu sportistiem,” stāsta Cēsu novada pašvaldības sporta koordinatore Ineta Krūmiņa.

Tapa desmit video stāsti par sporta veidiem un to vēstnešiem, ko tīmeklī publicēja 11.decembrī – dienā, kad bija paredzēts laureātu sveikšanas pasākums klātienē. Pie sporta veidiem arī daži fakti no konkrētā sporta veida vēstures mūsu pusē. Minēšu vienu. Izrādās, ka sieviešu basketbolā pirmā oficiālā spēle Latvijā notikusi nevis Rīgā, bet gan Cēsīs. 1925. gadā Cēsu Viesīgās biedrības basketbolistes uz draudzības maču ielūdza rīdzinieces, un tajā ar 10:6 uzvaru izcīnīja māji­nieces.

Pasākums “Cēsu sporta laureāts 2020” no iepriekšējiem atšķīrās ne tikai ar formātu. Kā norāda I.Krūmiņa, ņemot vērā specifiskos apstākļus, ka sportisti nevarēja īstenot savus plānus pilnībā, jo daudzas sacensības tika atceltas, šogad par uzvarētājiem pasludināti visi sportisti, kuri sasnieguši augstus rezultātus šajā gadā, tāpēc nomināciju ieguvēji vai galvenais Sporta laureāts netika noteikts: “Mūsu sportisti aptver daudz dažādu sporta veidu, katrs ir īpašs un novērtējams. Manu­prāt, varbūt pat nevajadzētu noteikt nominācijas, jo pilnīgi objektīvi nav iespējams izvērtēt. Šo­gad video rullīšos attēlotie sporta veidi bija tie, kuros kopumā gūti visaugstākie rezultāti. Sporta padome uzskatīja, ka šogad visi spor­tisti devuši ieguldījumu Cēsu novada sporta dzīves pilnveidošanā un savu uzvaru kaldināšanā.”

Taču viena balva tomēr tika pasniegta – ceļojošais kauss “Cēsu sporta laureāts”, kas tiek piešķirts biedrībai, kurā kāds no biedriem vai biedri uzrādījuši visaugstākos sasniegumus konkrētajā gadā Lat­vijas vai pasaules mēroga sacensībās. Pirms gada kausu ieguva biedrība “Sporta klubs “Cēsu basketbols””, šogad sporta padomes balsojumā nolemts ceļojošo balvu piešķirt orientēšanās klubam “Meridiāns”.

Kluba vadītājs Juris Knēts atzīst, ka orientieristi šajā gadā spēja ļoti veiksmīgi sadzīvot ar kovida ierobežojumiem: “Tā kā šis ir individuāls sporta veids, orientēšanās ir pieejama, neraugoties uz pulcēšanās ierobežojumiem. Cil­vēks var paņemt karti, ko pats izdrukājis, un doties mežā treniņu vai sacensību režīmā.”

Jāatzīmē, ka vasaras sacensību kalendārā paredzēto orientieristiem Latvijā gandrīz pilnībā izdevās īstenot, izkrita tikai vienas sacensības. Tiklīdz ierobežojumi tika atcelti, katrā nedēļas nogalē notika sacensības, un, kā norāda J. Knēts, nav dzirdēts, ka orientieristu vidū būtu kāds saslimušais, kas būtu inficējies sacensībās.

Viņš neslēpj, ka ir patīkami saņemt apbalvojumu, lai arī tas nav noticis plašā pasākumā: “Darījām visu, ko varējām, un dažbrīd pat vairāk.”

Jau rakstījām, ka šī sezona klubam bija veiksmīga Latvijas čempionātā, Latvijas kausa izcīņas seriālā. Gūtas daudzas godalgotas vietas, bet klubu kopvērtējumā izcīnīta trešā vieta 39 klubu konkurencē. Iegūtais ceļojošais kauss kluba īpašumā glabāsies līdz nāka­mā gada “Sporta laureātam”. Kāds būs tā formāts, grūti spriest, jo tad jau Cēsu novads būs kļuvis krietni lielāks un sportis­tu – daudz vairāk.
Vēl vērts atzīmēt, ka šī pasākuma ietvaros atzīmēti arī labākie Cēsu Sporta skolas audzēkņi. “Cēsu pilsētas Sporta skolas laureāts” šogad norisinās jau 29. reizi. Atbilstoši nolikumam, lai iegū­tu nomināciju, audzēkņiem jāuzrāda atzīstami rezultāti savos sporta veidos: jāizcīna godalgota vieta Latvijas čempionātos, Lat­vijas olimpiādēs, Latvijas kausa izcīņā (sporta spēlēs) vai jābūt valsts izlases dalībniekiem un jāpārstāv valstsvienība starptautiska mēroga sacensībās.

Vieglatlētikā šogad apbalvojumus ieguvuši 19 audzēkņi, kuri aizvadītajā sezonā izcīnījuši daudz godalgotu vietu Latvijas čempionātos un Latvijas izlases sastāvā – Vineta Krūmiņa, Niks Kļaviņš un Elza Niklase, godam pārstāvot Latviju Baltijas čempionātā. Te var atzīmēt, ka treneris Māris Urtāns kļuva par valsts čempionu lodes grūšanā gan telpās, gan stadionā.
Orientēšanās sportā medaļas izcīnījuši 25 audzēkņi.

Slēpotāji un biatlonisti pēc ziemas, kura tā arī neatnāca, sacensību garu kompensēja vasaras sezonā, gūstot bagātu godalgu klāstu rollerslēpošanā. 35 audzēkņi izcīnīja godalgotas vietas Latvijas čempionātos. Mērķtie­cīgs darbs un uzvara atlases sacensībās deva iespēju biatlonistei Signei Miķelsonei un viņas trenerei pārstāvēt Latviju III Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēles Švei­cē.
Pandēmijas ierobežojumu dēļ Latvijas čempionāts florbolā palika bez finālsacensībām un spēcīgāko komandu noskaidrošanas. Cēsu florbolisti Kevins Šmits un Pēteris Trekše iekļauti Latvijas valstsvienības sastāvā un piedalījās Pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Arī klasiskajā volejbolā Latvijas čempionāts netika izspēlēts, bet, kad sacensību norises ierobežojumus atcēla, izdevās gūt augstus panākumus gan meiteņu, gan zēnu pāriem, startējot Jaunatnes pludmales volejbola čempionātos.

Futbolā aizvadītajā sezonā divas komandas – U12 un U14 zēni – izcīnīja godalgotas vietas valsts mēroga sacensībās.

Arī basketbola sezona notika tikai daļēji, bet U14 un U15 zēnu komandas paspēja startēt Eiropas Jaunatnes basketbola līgas /EYBL un Baltijas Bērnu basketbola līgas/BBBL sacensībās, kurās guva panākumus.

Vēl jāpiebilst, ka virtuālajā pasākumā “Cēsu sporta laureāts” atzīmēti arī sportisti no karatē, disku golfa, tenisa, cīņas sporta un spēka sporta, kuri arī plūkuši laurus valsts mēroga sacensībās.