Ziņas

Sports

Cēsu smiltīs medaļas sadalītas

Godalgotie. Cēsu novada čempionāta pludmales volejbolā šīs vasaras spēcīgākie spēlētāji,Foto: no albuma

Kalendārs rāda, ka vasara lēnām tuvojas finišam, līdz ar to finišē arī vasaras turnīri, tostarp pludmales volejbolā. Par Priekuļu turnīriem rakstījām, šoreiz par Cēsu novada čempionātu pludmales volejbolā, kuram arī pielikts punkts.

Kā informē turnīra rīkotājs Ģirts Mārtiņsons, Cēsu pludmales volejbola maratons šovasar risinājās sešos posmos, pulcinot pludmales volejbola entuziastus no tuvākiem un tālākiem novadiem un pilsētām: “Pludmales volejbolistiem bija iespēja spēlēt divās meistarības grupās – gan meistaru grupā, kurā spēlēja dalībnieki ar zināmu trenētību, gan tautas grupā, kurā spēkus varēja izmēģināt dalībnieki, kuriem pludmales volejbols ir lieliska brīvā laika pavadīšanas iespēja. Šajā grupā startēja arī dāmas.”

Atbilstoši sacensību reglamentam meistaru grupā dalībnieki krāja reitinga punktus, lai cīnītos par čempionāta galveno balvu – kopvērtējuma uzvarētāja kausu -, kā arī vērtīgām balvām no sacensību organizatoriem un atbalstītājiem: “Fonokluba”, “Cēsu Alus” un “Studio Pizza”.
Turnīrs sākās jūnija sākumā, un par spēļu dienu bija izvēlēti otrdienu vakari. Ģ. Mārtiņsons atzīst, ka tā bijusi pareizā izvēle, jo iepriekšējo gadu pieredze parādījusi, ka nedēļas nogali cilvēki vēlas pavadīt ar ģimeni vai startē citos turnīros, bet darba dienu vakaros šī ir lieliska iespēja izrauties no ikdienas steigas: “Apmeklējums darba dienās bija ļoti labs, dalībnieku skaits pietiekams, meistaru grupā posmā vidēji 10 – 12 komandas, bet tautas klasē 15 – 16 komandas, un tur labprāt uzspēlēja arī tie, kuri tikai sāk apgūt pludmales volejbola iemaņas, izmantojot Cēsu stadiona dotās iespējas. Ļoti lies pluss, ka stadiona pludmales volejbola laukumi ir apgaismoti, jo, vasarai ejot uz otru pusi, apgaismojums bija jāieslēdz.”

Sacensību pēdējā, sestajā, posmā tika sadalītas arī novada čempionāta medaļas.

Tautas grupā novada čempionu kausus un zelta medaļas izcīnīja jaunie smiltenieši Druvis Bičevskis/ Roberts Riņkis. Viņi finālspēlē pieveica Elīzu Vectirāni/ Bruno Meržejevski, kuriem kārtējo posmu pēc kārtas bija jāsamierinās ar pjedestāla otro pakāpienu un čempionāta sudraba medaļām. Bronzas medaļas tautas grupā izcīnīja Inese Kirilova/ Edgars Kukarels.

Meistaru grupā noslēdzošajā posmā laukumos devās 12 pāri, piedaloties arī Latvijas izlases spēlētājam Edgaram Šimanskim un 2019.gada Pasaules salu čempionam pludmales volejbolā Aldim Jaundžeikaram, kurš savulaik bija arī Cēsu Sporta skolas treneris.

Sīvās cīņās pierādīt savu pārākumu un izcīnīt čempionāta zelta medaļas izdevās Rihardam Lazdiņam/ Andrim Dolženko. Pusfinālā viņi par zaudējumu iepriekšējās, otrās, kārtas spēlē revanšējās Gintam Švecam/ Tomam Dandenam, bet finālā pārliecinoši apspēlēja Artūru Špirku/ Steināru Brūveri, kuriem sudraba medaļas. Spēlē par 3.vietu Andris Osis/ Kristaps Kiršteins sarūgtināja G. Švecu/ T. Dandenu, izcīnot bronzas medaļas, kā arī vērtīgos reitinga punktus sacensību kopvērtējumam.

Summējot piecos sacensību posmos (no sešiem) iegūtos reitinga punktus, par 2019.gada Cēsu novada čempionāta pludmales volejbolā kopvērtējuma uzvarētāju tika kronēts Rihards Lazdiņš, 2.vieta – Andrim Osim, 3.vieta – Kristapam Kirštei­nam.