Ziņas

Sports

Cēsu skola labākā

Medaļnieki. Cēsu Profesionālās vidusskolas audzēkņi Profesionālās izglītības iestāžu sporta kluba (AMI SK) Vidzemes zonas sacensībās armrestlingā izcīnīja septiņas medaļasFoto: no albuma

Profesionālās izglītības iestāžu sporta kluba (AMI SK) 25.spēļu sacensības armrestlingā (roku cīņās) Vidzemes zonā jau 22. reizi notika vēsturiskā vietā – Cēsu Profesionālās vidusskolas zālē Skolas ielā 6, kur savulaik notika arī pirmais atjaunotās Latvijas čempionāts.

Skolas komanda bija bāzes komanda Cēsu komandai startiem pirmajos valsts komandu čempionātos. Pirms daudziem gadiem iedibinātā tradīcija dzīvo joprojām, lai arī mainās skolā audzēkņi, līderpozīcijas AMI SK sacensībās joprojām tiek saglabātas, un šis gads nebija izņēmums.

Nelielai atkāpei var piebilst, ka pieckārtējais pasaules čempions Aleksejs Vojevoda (Krievija) atzīst, ka uzvarēt armrestlingā ir daudz sarežģītāk nekā bobslejā, kur viņš pērn Sočos kļuva par divkārtējo Olimpisko čempionu. Pēc viņa teiktā, lai kļūtu par Olimpisko čempionu, vajadzējis vairākus gadus, bet lai Vankuveras Olimpiskajās spēlēs izcīnītu sudraba godalgas – pieticis ar gadu. Arī pirms Sočiem bobslejā sabijis vien sešus mēnešus, tagad atkal bobslejā paņēmis pauzi, lai nodotos roku cīņām.

Viņš uzskata, ka armrestlings ir vissarežģītākais sporta veids, kurā panākumu gūšanai jāstrādā visām muskuļu grupām kopā.

Atgriežoties pie sacensībām Cēsīs, jāatzīmē, ka dalībnieku skaits bija mazākais turnīra vēsturē – astoņās svara kategorijās startēja 42 sportisti no sešām skolām. Sacensības profesionāli tiesāja Cēsu roku cīņu vecmeistari Aleksandrs Kravalis un Andris Treijs.

Vieglākajā svara kategorijā līdz 55 kg otro gadu pēc kārtas triumfēja mājnieks Santis Stoļerovs.

Svaru kategorijā līdz 60 kg mājniekiem dubultuzvara – pirmajā vietā Madars Miķelsons, otrajā – Dairis Ozols.

Svaru kategorijā līdz 65 kg čempiona tituls cēsniekam Kristapam Dudelim, bronza – Priekuļu tehnikuma audzēknim Arnim Petručeņam.

Svaru kategorijā līdz 70 kg unikāls sasniegums mājniekam Jānim Japiņam, kurš izcīnīja uzvaru ceturto gadu pēc kārtas. Tiesa, pirmā uzvara viņam nedaudz vieglākā svara kategorijā. Trešais šoreiz priekulietis Elvijs Armfelds.

Svaru kategorijā līdz 75 kg vicečempiona gods Danielam Ļadovam no Priekuļu tehnikuma, bet svaru kategorijā līdz 80 kg visus pārspēja viņa komandas biedrs Reinis Skutāns. Otrajā vietā Daniels Briedis no Cēsu Profesionālās vidusskolas.

Svaru kategorijā līdz 90 kg arī uzvarēja Priekuļu tehnikuma audzēknis Egils Siktars, bet mājnieks Emīls Asnis – tūlīt aiz goda pjedestāla.

Svaru kategorijā virs 90 kg otrajā vietā cēsnieks Aldis Briedis.

Kopvērtējumā, vērtējot sešu labāko vietu summu, otro gadu pēc kārtas triumfēja Cēsu Profesionālās vidusskolas komanda (sporta skolotāja Klinta Puriņa). Otrajā vietā Mālpils Profesionālā vidusskola, bet trešajā – Priekuļu tehnikums (sporta skolotājas Līga Banka un Anžela Brice). Jāteic, ka Priekuļu tehnikuma audzēkņiem vēsturisks panākums, jo pirmo reizi iekļūts labāko trijniekā kopvērtējumā, kā arī individuāli gūtas divas zelta godalgas.

Aleksandrs Beļakovs