Ziņas

Sports

Cēsu sabraukums aizvadīts

Viesmīlīgi. Mihails Mihailovs (no labās) pasniedzis gardo balvu labākajam Daugavpils komandas spēlētājam Salvim Liepiņam.Foto: no albuma

Pierobežas basketbola līgā, turnīrā, kurā startē Lietuvas, Latvijas, Krievijas un Baltkrievijas pierobežu reģionu komandas, aizvadītas otrās tūres spēles.

Tajās piedalīties šogad uzaicināta arī Cēsu komanda, un pirmo reizi sabraukums notika mūsu pusē. Cēsu komandas pamatu veido basketbolisti no “Dārznieks/ Cēsu Sporta skola”, pieaicinot talkā dažus spēlētājus.

Komandas turnīrā izspēlēs vienu apli, pēc tam četras labākās startēs “Final 4”, lai noskaidrotu godalgoto vietu ieguvējus, bet pārējās aizvadīs gandarījuma turnīru.

Ja pirmajā sabraukumā Lietuvā cēsnieki divās spēlēs guva divas uzvaras, šoreiz tik viegli negāja. Vai nu pārāk lielu atbildību uzlika spēlēšana savās mājās, vai meklējami citi iemesli, bet no trim spēlēm uzvarēt izdevās tikai vienā.

Pirmajā spēlē Cēsu komandai pretī stājās Daugavpils novada basketbolisti. Pēc puslaika ar 38:32 vadībā bija cēsnieki, trešās ceturtdaļas sākumā panākot 44:34. Taču tad sekoja viesu ofensīva, četrarpus minūtes cēsnieki nespēja gūt punktus, un rezultāts jau 44:44, bet, pārtraukumā ejot, jau 51:47 Daugavpils komandas labā. Pēdējās desmit minūtēs cēsniekiem izdevās pat izvirzīties ar vienu punktu vadībā, taču galotni labāk nospēlēja viesi, uzvarot 61:56. Cēsu komandā rezultatīvākie

Jānis Kliesmets – 14 punkti, Ģirts Logins – 9.

Otrajā spēlē cēsnieki tikās ar Visaginas (Lietuva) komandu, šoreiz neļaujot pretiniekam pārņemt iniciatīvu un izcīnot uzvaru 80:68. Rezultatīvākie: Ģ. Logins – 28, Dairis Putniņš – 16, Toms Stālmans – 11.

Turnīra pēdējā spēlē Cēsis tikās ar “Utenos Policija”. Pēc puslaika cēsnieki bija vadībā ar 40:28, pēc trim trešdaļām 57:49, taču noslēgt spēli savā labā neizdevās. Īpaši neveiksmīgas izvērtās pēdējās desmit minūtes, kurās cēsnieki zaudēja 7:19, un zaudējums visā spēlē 64:68. Rezultatīvākie: Ģ. Logins – 21, Rinalds Mihailovs – 16.

Par Cēsu komandas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Ģirts Logins.

Mihails Mihailovs norāda, ka turnīrs izdevies: “Šādos turnīros arī spēlētājiem interesantāk, ja pretī nāk komandas, ar kurām nav spēlēts. Katrā valstī spēlē nedaudz atšķirīgu basketbolu, arī tas ir noderīgi. Lai arī mūsējie rādīja labu sniegumu un varēja uzvarēt visus pretiniekus, šoreiz kaut kas nesanāca.”

Pierobežas basketbola līgas turnīra tabulā ar trim uzvarām piecās spēlēs cēsnieki ieņem trešo vietu. Otrajā vietā ir Daugavpils komanda, kas uzvarējusi visās piecās spēlēs un vienīgā nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu. Pirmajā vietā šobrīd “Utenos Policija”, kas aizvadījusi astoņas spēles, izcīnot septiņas uzvaras. Vienīgais zaudējums pret daugavpiliešiem.

Šīs nedēļas nogalē nākamais sabraukums Baltkrievijas pilsētā Vitebskā, bet aprīļa otrajā pusē noslēdzošais turnīrs Daugavpilī, kur notiks medaļu sadale.

Jānis Gabrāns