Ziņas

Sabiedrība

Cēsu rajona atpūtas kompleksā gaida piedzimstam pirmo kamielēnu

Tuvākajās dienās Cēsu rajona atpūtas kompleksā “Rakši” mītošajam kamieļu pārim Fatimai un Sahibam gaidāms ģimenes pieaugums – tas būs pirmais “latviešu” kamielis, kurš dzimis privātā zvēraudzētavā, aģentūru LETA informēja atpūtas kompleksa pārstāve Marta Timrota.

Fatima pašlaik ievēro mierīgu režīmu, daudz atpūšas un gatavojas ap Jāņiem gaidāmajam notikumam, savukārt topošais tētis sargā viņu no liekiem uztraukumiem. Par apmeklētāju izklaidi vairāk gādā jaunākie kamieļi Sultāns un Ahmeds, kā arī prāvais lamu, alpaku un gvanako pulks, kas “Rakšos” mitinās jau trešo gadu.

Kamieļu mātes reproduktīvajā vecumā spējīgas iznēsāt un dzemdēt mazuli reizi divos gados jeb astoņus bērnus visa mūža laikā. Divkupru kamieļu grūtniecība ilgst vairāk nekā gadu, un jaundzimušā svars var sasniegt 35 kilogramus. Mazie kamielīši nāk pasaulē bez kupriem – šīs tauku rezervju krātuves sāk veidoties līdz ar mazuļu spēju iztikt bez mātes piena.

“Rakšu” saimnieks Kristaps Blaus atzīst, ka eksotiskie dzīvnieki ir visai pieticīgi un pielāgoties spējīgi. Pamatā tie pārtiek no zāles, siena, speciālas barības un ūdens un vienlīdz labi jūtas gan aukstā, gan karstā laikā. “Rakšos” kamieļus iespējams aplūkot, apmīļot un doties ar tiem kopīgā pastaigā.

“Rakši” ir atvērti arī brīvdienās un svētku dienās. Līgo vakarā apmeklētājiem paredzēta īpaša, bērniem draudzīga pasākumu programma – Ozolkalna līgo stafetes, degoša ratu riteņa ripināšana no kalna, gājiens ar lāpām uz Gauju un citas jautras izdarības.

Aktīvākas atpūtas piekritējiem paredzēti izbraukumi ar gravitamobiļiem, kvadracikliem un lamu ratiem, peintbols, laivu un plostu noma.

LETA