Ziņas

Izklaide

Cēsu pils parkā koncertuzvedumā “Gredzenus mijot” izdejos latviešu kāzu rituālus

Cēsu pils parkā 28.maijā koncertuzvedumā “Gredzenus mijot” tiks izdejoti kāzu rituāli, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Stāstu ar kāzām jeb vedībām koncertā izdejos vairāk nekā 1000 dejotāju no Latvijas labākajiem deju kolektīviem.

“Gredzenus mijot” būs stāsts par puisi un meitu, kuri ir nolēmuši veidot paši savu ģimeni. Ievērojot tradīcijas – ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību -, pāris tiks ievadīts jaunā dzīves cēlienā.

Koncertā varēs redzēt īpaši tam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runās aktieris Kaspars Znotiņš. Uzveduma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece – Evija Dāboliņa.

Uzveduma radošajā grupā darbojas gan Latvijā pieredzējuši deju nozares speciālisti, gan arī jaunpienācēji, piemēram, mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne, režisors Jānis Znotiņš, galveno varoņu darbību veidos horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, deju virsvadītāji Gints Baumanis, Dagmāra Leja, Gunta Raipala, Gunta Skuja, Agris Daņiļēvičs, projekta vadītāja Maruta Alpa.