Ziņas

Sabiedrība

Cēsu Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes novadā

Cēsu novada Pašvaldības policija veiks atkritumu apsaimniekošanas pārbaudes Cēsu novadā, izmantojot tiešsaistes programmu, ko izstrādājusi Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar atkritumu apsaimniekotāju SIA “ZAAO”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, programma ļauj operatīvi iegūt informāciju par pašvaldības teritorijā esošo mājsaimniecību iesaistīšanos pašvaldības organizētā atkritumu apsaimniekošanas sistēmā. No šī gada oktobra Cēsu novada pašvaldības policijai ir pieejama informācija par katra īpašuma noslēgto līgumu ar atkritumu apsaimniekotāju.

Kā stāstījis Cēsu novada pašvaldības policijas vecākais inspektors par saistošo noteikumu uzraudzību Kaspars Blaumanis, programmas mērķis ir uzturēt kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanu, veicinot videi draudzīgu rīcību. Bet galvenais – tas novērsīs nelegālu atkritumu izmešanu apkārtējā vidē. Blaumanis atklājis, ka šobrīd notiek darbs, lai apzinātu mājsaimniecības, kurām nav līgumu, kā arī tiek noskaidrots, vai šie īpašumi ir apdzīvoti.

Ja pašvaldības policija konstatē pārkāpumu, īpašnieks saņem atgādinājumu par nepieciešamību noslēgt līgumu.

Cēsu novada pašvaldības saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu noteic, ka ikvienam nekustamā īpašuma īpašniekam vai apsaimniekotājam ir pienākums noslēgt līgumu ar atkritumu savākšanas komersantu.