Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldības pārstāvji viesosies pie cēsniekiem ārzemēs

Cēsu pašvaldības pārstāvji šodien tiksies ar cēsniekiem, kas dzīvo Īrijas pilsētā Karikmakrosā, savukārt 6. un 7.decembrī Cēsu novada priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu varēs satikt Dublinā dzīvojošie cēsnieki, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas speciālists Aleksandrs Abramovs.

Turpinot aktīvu darbu ar diasporu, Cēsu novada pašvaldība decembra sākumā dodas uz Īriju, lai tiktos ar cēsniekiem, kuri pašlaik tur dzīvo un strādā. Apciemot cēsniekus dosies Rozenbergs un Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne.

Galvenais vizītes mērķis ir iepazīšanās ar cēsnieku dzīvi Īrijā, kontaktu izveide, informācijas sniegšana par pēdējos gados paveikto Cēsīs, kā arī par iespējām attīstīt uzņēmējdarbību.

Šī ir jau otrā Cēsu delegācijas vizīte pie tautiešiem ārzemēs. Pirmā vizīte bija Apvienotajā Karalistē 2014.gada maijā, kurā pašvaldības pārstāvji satika vairākus desmitus cēsnieku, kā arī notika tikšanās ar Latvijas vēstnieku Apvienotajā Karalistē Andri Teikmani, kurā apspriesti aktuālie ar diasporu saistītie jautājumi.

Pēdējā pusgada laikā vien Cēsīs savu uzņēmējdarbību sākuši vairāki reemigrējušie cēsnieki. Ir atvērts skaistumkopšanas salons, vairāki apģērbu veikali, kā arī kafejnīca. Tie kalpo kā lielisks pierādījums tam, ka savu dzīvi iespējams mainīt, ne tikai atgriežoties Cēsīs, bet arī kļūstot no darba ņēmēja par darba devēju.

LETA