Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldības pārstāvji tiksies ar iedzīvotājiem

Šodien plkst.18 Vidzemes reģionālās koncertzāles “Cēsis” Kamerzālē Cēsu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus uz atvērtu tikšanos, lai iepazīstinātu ar iespējamiem modeļiem lielākai cēsnieku dalībai novada attīstības jautājumos un lēmumu pieņemšanā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, pasākuma laikā pašvaldības pārstāvji pastāstīs par to, kādas varētu būt jaunas iespējas novadnieku iesaistei pašvaldības darbā, un uzklausīs cēsnieku idejas par to, kā iespējams šo sadarbības formu izvērst radošāk un iesaistītajām pusēm interesantāk.

“Cēsnieki ir pierādījuši, ka nav vienaldzīgi pret savu novadu un vēlas piedalīties lēmumu pieņemšanā, taču vienlaikus redzams, ka klasiskais sabiedrisko apspriešanu modelis bieži vien nestrādā,” norādījis Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), piebilstot, ka pēdējās apspriedes par ilgtermiņa attīstības stratēģiju vai teritoriālo plānojumu apmeklējuši vien daži cilvēki.

Arī Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots akcentē nepieciešamību pēc jauniem veidiem, kā uzrunāt un iesaistīt sabiedrību.

“Citādi veidojas situācija, kurā lielākā daļa cēsnieku nezina par līdzdalības procesiem un ar pašvaldību labākajā gadījumā sarunājas tikai sociālajos tīklos. Esmu drošs, ka cēsniekiem ir lieliskas idejas novada attīstībai, mums tikai jāatrod ērtāks un veiksmīgāks veids, kā par tām uzzināt,” skaidrojis Pots.

Pēc Attīstības nodaļas vadītājas Laines Madelānes teiktā, jau patlaban darbojas un sevi ir pierādījuši vairāki modeļi, kuros sabiedrība var iesaistīties finansiālā atbalsta saņemšanai savām idejām no pašvaldības – vai tie būtu apkārtnes labiekārtošanas projekti vai cēsnieku biznesa idejas.

“Tomēr neatbildēts paliek jautājums, kā šo ideju vērtēšanā un lietderības diskusijā vairāk iesaistīt pašus cēsniekus. Turklāt mēs vēlamies, lai cēsniekiem būtu iespēja līdzdarboties ne tikai konkrētu konkursu vai apspriešanu laikā, bet gan radīt modeli, kurā viņi var iesaistīties jebkurā brīdī pie jebkura sevi interesējoša jautājuma,” stāsta Attīstības nodaļas vadītāja.

Pašvaldības pārstāvji norāda, ka primāri jārada iespējas savu viedokli paust ikvienam cēsniekam – arī tiem, kuri nevar ierasties uz tradicionālajām apspriedēm, jo daudzi cēsnieki dzīvo vai strādā Rīgā vai ārzemēs. Tikai tādā veidā iespējams nodrošināt maksimāli demokrātiskāku lēmumu pieņemšanas procesu, kas balstīts viedokļu dažādībā.