Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldība tiksies ar Cēsu Profesionālās vidusskolas negodprātīgajiem ēdinātājiem

Šodien Cēsu novada pašvaldība tiksies ar, iespējams, negodprātīgajiem Cēsu Profesionālās vidusskolas ēdinātāju pārstāvjiem, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāvis Kārlis Pots.

Pēc tikšanās tiks pieņems lēmumu par tālāko rīcību.

Jau ziņots, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot pārbaudi Cēsu Profesionālās vidusskolas ēdnīcā, konstatējis tā dēvētā zaļā iepirkuma prasību pārkāpumus, kad vietējas izcelsmes pārtikas produkti aizstāti ar citu valstu izcelsmes produktiem, attiecīgi zīmola “Zaļā karotīte” produktu vietā izmantojot importa produktus, kam šāda zīmola nav.

Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, lai gan uzņēmumam, kas nodrošina ēdināšanu izglītības iestādē, saskaņā ar “zaļā iepirkuma” prasībām ēdienu gatavošanā būtu jāizmanto tādā Latvijas uzņēmumā ražoti gurķi, tomāti un puravi, kas atbilst “zaļā iepirkuma” prasībām, tostarp ir audzēti Latvijā, faktiski tiek izmantoti Spānijas izcelsmes dārzeņi.

Tāpat iepirkumam atbilstošā Latvijas uzņēmumā ražotās cūkgaļas vietā bieži tiek izmantoti Polijas un Vācijas izcelsmes cūkgaļas produkti, bet atbilstošos Latvijas uzņēmumos ražota Holandes siera vietā izmantots Polijas izcelsmes siers, tikmēr kāposti, burkāni, sīpoli un āboli ir iegādāti tādā Latvijas uzņēmumā, kur “Zaļā karotīte” piešķirta tikai kartupeļiem.

Tā kā “zaļā iepirkuma” uzraudzība nav PVD funkcija, par šiem faktiem PVD administratīvo lietvedību sākt nevar, taču PVD par pārbaudē konstatēto ir informējis Cēsu novada domi turpmāku lēmumu pieņemšanai.

Savukārt Pots aģentūrai LETA norādīja, ka Cēsu novada izglītības iestādes ir brīdinātas par negodprātīgo ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju un veiks ēdiena kvalitātes, kā arī produktu izcelsmes pārbaudi.

Pots arī skaidroja, ka šī nav pirmā reize, kad Cēsu novada pašvaldībai ir bijušas aizdomas par konkrētā ēdinātāja izmantotajiem produktiem. “Esam daudzkārt brīdinājuši uzņēmumu, taču, kad tas palika bez rezultāta, lūdzām kompetentās valsts iestādes veikt pārbaudi,” atklāja Pots.