Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldība sodījusi invalīdu par rampas izbūvi pie daudzdzīvokļu mājas

Cēsu pašvaldība sodījusi invalīdu par rampas jeb pandusa izbūvi pie daudzdzīvokļu mājas.

Kā savā lapā sociālajā vietnē “Facebook” skaidro pašvaldība, 2014.gada 10.oktobrī saņemti kaimiņu zvani un rakstisks iesniegums par Jāņa Kļaviņa veikto būvniecību Vāveru ielā. Nākamajā dienā būvinspektors apsekojis objektu un konstatējis nesaskaņotu būvniecību, par ko sūdzējās līdzīpašnieki. Būvinspektors konstatēja, ka rampa ir stabila, būvēta no kvalitatīviem materiāliem un tūlītējus draudus apkārtējiem nerada.

Pašvaldība taisnojas, ka būtu piemērojusi rakstveida brīdinājumu, ja tāds būtu likumā paredzēts. Tādēļ invalīdam piemērots mazākais iespējamais sods 70 eiro apmērā.

Četru mēnešu laikā Kļaviņa dēls pašvaldībā iesniedza mājas iedzīvotāju kopsapulces protokolu ar saskaņojumu ratiņkrēsla rampas izbūvei.

Cēsu dome arī norāda, ka būvinspektors vairākas nedēļas ārpus darba laika tikās ar Kļaviņu, skaidrojot situāciju un konflikta risināšanas iespējas, kā arī tikās ar apsaimniekotāju un mājas iedzīvotājiem un skaidroja situāciju, rosinot saskaņot rampas izbūvi, jo citas iespējas Kļaviņa kungam iekļūšanai un izkļūšanai no ēkas nav.

LETA