Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldība saņēmusi piecus Vienības laukuma pārbūves priekšlikumus

Cēsu novada pašvaldības izsludinātajam metu konkursam iesniegti pieci Vienības laukuma pārbūves priekšlikumi, kurus izvērtēs konkursa žūrija.

Kā aģentūru LETA informēja Cēsu novada domes Komunikācijas nodaļās vadītājs Kārlis Pots, konkursa žūrijas sastāvā ir pārstāvji no Cēsu novada pašvaldības, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Latvijas Arhitektu savienības, Latvijas Ainavu arhitektūras biedrības un VAS “Latvijas Valsts ceļi”. Paredzams, ka žūrijas komisijas sēde varētu notikt divu nedēļu laikā pēc konkursa darbu iesniegšanas.

Pirms metu konkursa izsludināšanas Cēsu novada pašvaldība organizēja tikšanos ar iedzīvotājiem, un šīs tikšanās mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju viedokli par turpmāko Vienības laukuma attīstību. Sanāksmes laikā iegūtās idejas tika apkopotas un pievienotas metu konkursa izejas materiāliem, lai konkursa dalībnieki savos darbos izvērtētu šo ideju realizācijas iespējas.

Lēmumu par piemērotāko Vienības laukuma pārbūves priekšlikumu pieņems konkursa žūrijas komisija, taču iedzīvotājiem būs iespēja iepazīties ar godalgotajiem konkursa darbiem.

Kā iepriekš skaidroja Pots, konkurss tika izsludināts, lai iepazītos ar idejām laukuma attīstībai. Tā kā tiek plānota laukuma seguma atjaunošana, pašvaldība pieļauj iespēju arī pārplānot visu laukumu.

“Patlaban pati centrālākā Cēsu daļa netiek pilnvērtīgi izmantota. Laukums ir liels, vēsturisks, publiskajiem pasākumiem un pilsētas plānojumā nozīmīgs, taču ikdienā kalpo tikai kā apļveida krustojums,” atzina Pots.

Vienības laukums ir Cēsu pilsētas simboliskais centrs. Vienības laukumu veido priekšlaukums ar Uzvaras pieminekli un zaļā zona. Abas šīs zonas ir nepietiekami saistītas, tādēļ cēsnieki tās neuztver kā vienotu kopumu. Vienības laukums ir plašs, tomēr laukuma telpa ir neracionāli organizēta.