Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldība pozitīvi vērtētu jebkādu virzību, kas atvieglotu dzīvi sabiedriskā transporta pasažieriem

Cēsu novada pašvaldība pozitīvi vērtētu jebkādu virzību, kas atvieglotu dzīvi pasažieriem, kuri ikdienā izmanto sabiedrisko transportu, lai mērotu ceļu uz darbu vai mācībām no vai uz Cēsīm, aģentūru LETA informēja Cēsu novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

Apzinoties, ka Cēsis ir bijušā Cēsu rajona centrs, pašvaldība pēdējos gados īpaši strādājusi, lai šo ikdienu atvieglotu – piemēram, labiekārtojot bezmaksas stāvlaukumu pie dzelzceļa stacijas un autoostas, lai veicinātu tā saukto “park&ride” principu jeb cilvēki no tālākām apdzīvotām vietām, kurās, iespējams, nav sabiedriskā transporta pieturas, var atstāt savu transportlīdzekli Cēsīs, lai mērotu tālāku ceļu uz Rīgu.

“Lai veicinātu ērtību, pašvaldība arī strādāja kopā ar AS “Pasažieru vilciens”, lai no rītiem uz Rīgu pasažierus vestu ekspresreiss, kas ierasto divu stundu vietā aizņemtu mazāk par pusotru stundu. Patlaban cenšamies panākt līdzīgu reisu arī pretējā virzienā darbdienu pievakarēs,” atklāja Pots.

Tāpat arī viņš piemin pērn rekonstruēto Cēsu dzelzceļa staciju, ko apsaimnieko AS “Latvijas Dzelzceļš”, kā arī pašvaldības ierīkotos bezmaksas bezvadu interneta piekļuves punktus ar nosaukumu “Cēsis Tevi mīl”. Tas viss tiek darīts, lai atvieglotu pasažieru ikdienu.

“Bet, protams, daudzi cēsnieki ikdienā izvēlas labiekārtotos, ērtos un ar bezvadu internetu aprīkotos AS “CATA” autobusus, lai brauktu tuvākus un tālākus attālumus. Līdz ar to konstruktīvi un pozitīvi priekšlikumi, kas atvieglotu pasažieru ikdienu un braucienu plānošanu, no pašvaldības viedokļa būtu atbalstāmi. Bet, protams, no sākuma jāizvērtē, vai tas papildus nenes kādus riskus, piemēram, biļešu maksas paaugstinājumus u.tml.,” piebilda Pots.

Jau ziņots, ka AS “Pasažieru vilciens” ieviestā zonu tarifu biļešu sistēma ļauj domāt par vienotas biļetes izveidi, žurnālistiem sacījis Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Autotransporta direkcija norāda, ka pasažieriem vienotās biļetes pakalpojums varētu būt aktuāls Tukumā, Ogrē, Pļaviņās, Daugavpilī, Rēzeknē, Līvānos, Cēsīs, Valmierā, Lugažos un Jelgavā. Šobrīd šāda sistēma darbojas Aizkrauklē – pasažierim ir iespēja iegādāties biļeti Rīgas Centrālajā stacijā, ar vilcienu aizbraukt līdz Aizkraukles stacijai, tad, izmantojot šo pašu biļeti, iekāpt autobusā, kas no stacijas pasažieri aizved līdz Aizkraukles centram.