Ziņas

Sabiedrība

Cēsu pašvaldība: Bēgļu uzņemšana jārisina valstiskā līmenī

Bēgļu uzņemšana vai neuzņemšana kādā konkrētā vietā nav pašvaldību jautājums – tas jārisina valstiskā līmenī, uzskata Cēsu novada pašvaldība.

Kā aģentūrai LETA pauda pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, ir jābūt pamatam, uz kura tiek ierādīta dzīvojamā platība, maksāti pabalsti, nodrošināti speciālistu pakalpojumi utt. “Nosaukt skaitli, cik ģimeņu vai cilvēku Cēsis būtu gatavas uzņemt, patlaban būtu bezatbildīga spekulēšana, jo jāsaprot valsts iesaiste minētajos jautājumos. Respektīvi, jāsaprot, cik lielu slogu tas uzliktu novada resursiem,” aģentūrai LETA pašvaldības viedokli skaidroja Pots.

Viņš atklāja, ka patlaban bezdarba līmenis Cēsīs ir relatīvi zems – 4,9%, kas faktiski nozīmē darbaspēka trūkumu. Cēsu novada uzņēmēji attīstās un meklē jaunas darbarokas un jautājums, vai viņi būtu gatavi nodarbināt bēgļus, protams, ir paša privātā sektora ziņā, un pašvaldība nekādas garantijas sniegt nevar, skaidroja Pots.

Kā ziņots, saskaņā ar Eiropas Savienības Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kurai nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona.