Ziņas

Sports

Cēsu orientieristi – piektie

“Mums ir ļoti spēcīga komanda, pērn orientieristi izcīnīja uzvaru, bet šoreiz veiksme novērsās. Pēc pirmās dienas mūsu sportisti bija līderi, taču stafetes sagādāja nepatīkamus pārsteigumus. Divas mūsu komandas tika diskvalificētas, jo bija sajaukušas kontrolpunktus. Kā stāstīja sportisti, dažviet divi kontrolpunkti bijuši novietoti ļoti tuvu, un neuzmanības pēc sportisti atzīmējās nepareizajā. Noteikumi neaizliedzot šādu kontrolpunktu izvietojumu, taču parasti tā neliekot. Taču mūsu orientieristi nav vienīgie cietēji, vienā stafetē no septiņām komandām piecas tika diskvalificētas par šādu pārkāpumu. Tas tomēr liek domāt, ka kaut kas nav bijis kārtībā,” teica G. Dumbris.

Šī neveiksme kopvērtējumā mūsējos nobīdīja uz piekto vietu, lai gan individuāli Cēsu rajona orientieristi izcīnīja vairākas godalgotas vietas: V35 grupā 1.vietā Ivars Žagars , 2. – Guntars Šmitiņš; uzvara arī V40 grupā Aigaram Leibomam; V45 grupā – Igoram Bužam; V50 grupā – Jurijam Kokinam; V65 grupā – Gunaram Fogelim. Stafetē V120 grupā uzvarēja I.Žagars, J.Kokins un G.Šmitiņš.

5.vieta orientēšanās sportā nelabvēlīgi ietekmējusi arī rajona vietu Latvijas sporta veterānu savienības 43.sporta spēļu kopvērtējumā. Pērn rajona veterāni ieņēma augsto trešo vietu. Kā būs šogad, to redzēsim jūlija sākumā, kad Daugavpilī notiks finālsacensības.

“Grūti prognozēt, vai izdosies atkārtot iepriekšējā gada panākumus,” teica G. Dumbris.