Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novadā viesojās Mobilās veselības aprūpes centrs

Piestāj Cēsīs. Mobilās veselības aprūpes centra piedāvātās iespējas izmantoja vairāki desmiti Cēsu novada bērni.Foto: no albuma

Šomēnes, 20.maijā, Cēsīs viesojās Mobilās veselības aprūpes centrs, kurš izveidots ar McDonald House Charities Latvija atbalstu. Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” pārstāve Anita Zimele skaidro, ka tā ir sabiedriska labuma organizācija, kuras galvenais uzdevums ir rūpes par Latvijas bērnu veselību un labklājību. Pēc viņas teiktā, mobilās veselības aprūpes centru apmeklēja 32 Cēsu novada bērni.

Mobilās aprūpes centra izveides mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem Latvijā un nodrošināt regulāras primārās medicīniskās pārbaudes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem. Mobilās aprūpes centrs, sniedzot pakalpojumus tuvāk mājām, palīdz ģimenēm ietaupīt finanšu līdzekļus. Šīs programmas priekšrocība ir iespēja nepieciešamības gadījumā transformēt un paplašināt esošo pakalpojumu klāstu, ņemot vērā aktuālākās vajadzības.

Pateicoties Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” aktīvai darbībai, Cēsu novada bērniem bez maksas bija iespējams apmeklēt acu ārstu un logopēdu. Logopēds izmeklēja 10 Cēsu novada bērnus, neirologs – 22. A. Zimele norāda, ka bērni ļoti pozitīvi un atvērti komunicēja ar ārstēm, un vecāki bija ļoti apmierināti ar piedāvāto pakalpojumu. Bērnu slimnīcas speciālisti vairākiem bērniem izsniedza slēdzienus ģimenes ārstam un ieteica konsultācijas pie citiem speciālistiem.

Jāpiemin, ka par Bērnu slimnīcas speciālistu mobilā centra izbraukumu un konsultācijām nebija jāmaksā nevienam apmeklētājam. Autobusam nepieciešamo elektroenerģijas pieslēgumu nodrošināja Sociālais dienests.