Ziņas

Kriminālziņas

Cēsu novada Vaives pagastā nozog čuguna krāsni un dūmvadu

Aizvadītajās dienās, laika posmā no 4.janvāra līdz 7.janvārim, saņemta informācija par 153 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 18 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 35 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 26 nodarījumi pret īpašumu.

Aizvadītajās dienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēti 32 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem ir trīs cietušie. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies septiņi automašīnu vadītāji. Noformēti 176 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 66 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

4.janvārī pulksten 14:25 Ērgļu novada Jumurdas pagastā, autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs 2.kilometrā, notika sadursme starp automašīnām “Mazda” un “VW Crafter”. Situācija radās “Mazda” vadītājam neievērojot drošu braukšanas ātrumu. Braucot vadītājs saslīdēja un iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar pretim braucošo automašīnu. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas “Mazda” vadītājs, kurš tika nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē. Notikumā cieta arī automašīnas “VW Crafter” pasažieris taču no tālākas stacionēšanas atteicās. Policija skaidro notikušā apstākļus.

4.decembrī pulksten 16:45 Limbažos, Rīgas un Jaunās ielas krustojumā, automašīnas “Volvo” vadītājs uzbrauca virsū gājējai, kura tobrīd šķērsoja ielu pa gājēju pāreju. Automašīnas vadītājs nav paspējis laicīgi nobremzēt, ko ietekmējis slidenais ceļa segums. Cietusī nogādāta tuvākajā medicīnas iestādē. Policija turpina izskatīt notikušā apstākļus.

5.janvārī pulksten 7:30 Smiltenē tika konstatēts, ka apzagta garāža. Atlaužot garāžas durvis, nozagtas septiņas automašīnas riepas bez diskiem un viens slidu pāris. Materiālie zaudējumi tiek precizēti. Policija skaidro notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

5.janvārī pulksten 12:20 Cēsu novada Vaives pagastā kāda persona, brīvi piekļūstot īpašumam, nozaga čuguna krāsni un dūmvadu. Materiālie zaudējumi vērtējami 150EUR apmērā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

5.janvārī pulksten 19:00 konstatēts, ka Smiltenes pagastā atlauztas kāda īpašuma pagraba durvis. No īpašuma nozagts krūmgriezis. Policija skaidro materiālos zaudējumus un notikušā apstākļus. Uzsākts kriminālprocess.

5.janvārī pulksten 19:10 Cēsīs, Dzelzceļa ielā, automašīnas “Audi” vadītājs iebrauca mājas sētā, to bojājot. Konstatēts, ka vīrietis sēdies pie stūres alkohola reibumā un kādā brīdi nobraucis no ceļa braucamās daļas, ietriecoties īpašumā. Notikumā iesaistītai personai nav gūti miesas bojājumi. Vadītājam tika konstatēts 1,59 promiļu reibums, kā arī noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Saņemts iesniegums, ka 3.janvārī konstatēta zādzība no īpašuma. Limbažu novada, Katvaru pagastā nozagts akumulatora skrūvgrieža komplekts “Makita”. Materiālie zaudējumi vērtējami 241 EUR apmērā. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Aizvadītajās dienās pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies septiņi automašīnu vadītāji, kur četri no viņiem braukuši bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. 4.janvārī Alūksnes novadā tika apturēts “Mazda” vadītājs, kurš par spīti transportlīdzekļa vadīšanas liegumam, sēdies pie stūres 2,78 promiļu reibumā, savukārt Cēsīs “Lexus” vadītājs braucis ar 1,26 promiļu alkohola koncentrāciju izelpā. 6.janvārī Druvienas pagastā “Audi” vadītājs braucis ar 2,04 promiļu reibumu, Bērzaunes pagastā “VW Golf” šoferim likumsargi konstatēja 1,73 promiles, bet Alūksnē apturētajam “BMW” vadītājam nebija jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, kā arī tika konstatēts 2,04 promiļu reibums. Savukārt pulksten 16:29 no iedzīvotājiem tika saņemta informācija, ka Launkalnes pagastā kāds “VW Golf” vadītājs apdraud apkārtējos ceļa satiksmes dalībniekus, un iespējams atrodas alkohola reibumā. Izbraucot norīkojumam, pulksten 17:00 minētā automašīna tika atrasta uz Smiltenes rotācijas apļa. Automašīnas vadītājs bez jebkāda veida tiesībām, un veicot alkohola pārbaudi, tika konstatēts 2,04 promiļu reibums. Visiem vadītājiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.