Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novadā ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 5. aprīļa plkst. 6.30 līdz 6. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 13 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 08.07 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Raiskuma pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega istaba 30 m² un starpstāvu pārsegums 50 m² platībā un ēkā bija izveidojies spēcīgs sadūmojums, bet jumts iebrucis. Dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji atrada bojāgājušo. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 13.49 un tajā piedalījās Cēsu un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji.

Plkst. 14.58 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Skolas ielu Gulbenē, kur dega zaru kaudze 5 m² platībā.

Plkst. 16.54 Valmieras, Mazsalacas un Rūjienas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Sēļu pagastu, kur dega vienstāva koka ēka pilnā platībā 110 m² platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, mājas jumts jau bija iebrucis. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 20.40.

Šonakt plkst. 01.35 Limbažu, Salacgrīvas un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Viļķenes pagastu, kur uz autoceļa Rīga – Ainaži bija notikusi trīs kravas automašīnu un mikroautobusa sadursme. Cilvēki no automašīnām bija izkļuvuši pašu spēkiem un tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Avārijas rezultātā no automašīnām grāvī noplūda apmēram 300 litri degvielas. Ugunsdzēsēji glābēji izveidoja zemes valni un ar sūkņa palīdzību noplūdušo vielu savāca, kā arī atvienoja automašīnu akumulatora klemmes. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 06.05.

Limbažu novada Vidrižu pagastā divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1 m² platībā, savukārt Cēsu novada Drabešu pagastā sodrēji 2 m2 platībā dega divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā.

Valmieras novada Zilākalna pagastā ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja nolauztu koku un atbrīvoja brauktuvi, bet Katvaru pagastā – elektrolīnijas vadus.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 66 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 35 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.