Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novada pašvaldība neredz iemeslu sodīt iepirkumu komisijas vadītāju, kurš ļāva konkursā uzvarēt sava partijas biedra firmai

Cēsu novada pašvaldība neredz iemeslu sodīt iepirkumu komisijas vadītāju Jāni Gobu (ZZS), kura vadībā tika atbalstīts lēmums atzīt viņa partijas biedram, Saeimas deputātam Artim Rasmanim (ZZS) daļēji piederošu uzņēmumu kā konkursa par ceļu un ielu tīrīšanu Cēsīs uzvarētāju, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu novada pašvaldības komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

“Ceļu kopšanas iepirkuma jautājumā vēl arvien gaidām Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu, vienlaikus gatavojot vēstuli Saeimas Juridiskajam birojam ar lūgumu skaidrot valsts augstāko amatpersonu uzņēmumu dalību pašvaldību iepirkumos un to, kā pašvaldībai rīkoties situācijā, kad iepirkumā piedalās un uzvar šāds pretendents,” stāstīja Pots.

Viņš arī uzsvēra, ka tas, ka kāds cēsnieks ir kāda politiskā spēka biedrs, uzreiz automātiski nerada interešu konfliktu. Pēc Pota teiktā, Goba kā komisijas vadītājs, pildot savus pienākumus, rakstījis vēstuli gan IUB, gan Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), lūdzot konsultēt pašvaldību par strīdīgo situāciju. Tā kā tas tika darīts pašvaldības, nevis konkursa pretendenta interesēs, Cēsu novada pašvaldība neredz iemeslu sodīt amatpersonu par to, ka tā rīkojusies, lai maksimāli ievērotu normatīvos aktus, skaidroja Pots.

Kā iepriekš vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”, pērn Saeimas deputātam Rasmanim daļēji piederošs uzņēmums uzvarējis 1,8 miljonus eiro vērtajā Cēsu novada domes iepirkuma konkursā par ielu tīrīšanu, lai gan Satversmē noteikts, ka Saeimas deputātiem piederoši uzņēmumi nedrīkst saņemt valsts un pašvaldību pasūtījumus. Konkursa komisija vadīja Rasmaņa partijas biedrs Jānis Goba.

Satversmes 32.pantā teikts, ka “Saeimas loceklis nevar pats, ne arī uz citas personas vārdu saņemt no valsts pasūtījumus un koncesijas”. Analogs aizliegums ierakstīts likumā Par interešu konflikta novēršanu.

Cēsu novada pašvaldības ielu uzturēšanas konkurss tagad ir apstrīdēts IUB. Birojs savu lēmumu paziņošot šonedēļ.