Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novada pašvaldība aicina uz tikšanos cēsniekus Dānijā

Cēsu novada pašvaldības delegācija dosies darba vizītē uz Dāniju, kuras laikā aicina cēsniekus uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, tikšanās notiks 20.oktobrī Dānijas pilsētā Veljē un 21.oktobrī plkst.19 Koldingā. Šī būs jau trešā iespēja cēsniekiem ārzemēs satikt pašvaldību un pārrunāt novada aktualitātes, sadarbības iespējas un izaicinājumus, kā arī cēsnieki tiks iepazīstināti ar investīciju piedāvājumiem Cēsīs.

Vizītē dosies Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), priekšsēdētāja vietnieks Mārtiņš Malcenieks (V), Attīstības nodaļas vadītāja Laine Madelāne, Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots, Galvenais teritorijas plānotājs Mārtiņš Ulāns, projektu un attīstības speciāliste Evija Taurene un deputāte Inese Suija-Markova.

Tikšanās vieta Veljē tiks norādīta pirmdien, 19.oktobrī. 21.oktobrī plkst.19 Koldingā tikšanās notiks “Kolding Hotel Apartments”, “Kedelsmedgangen 2”.

Aktīvā darba ar diasporu rezultātā pēdējā gada laikā vien Cēsīs savu uzņēmējdarbību sākuši vairāki reemigrājušie cēsnieki. Ir atvērts skaistumkopšanas salons, vairāki apģērbu veikali, kā arī kafejnīca. Tie kalpo kā lielisks pierādījums tam, ka savu dzīvi iespējams mainīt, ne tikai atgriežoties Cēsīs, bet arī kļūstot no darba ņēmēja par darba devēju.

Darba vizītes mērķis ir nodibināt/atjaunot Cēsu novada pašvaldības un Koldingas pašvaldības sadarbību ar mērķi turpināt pieredzes apmaiņu starp abām pašvaldībām par pašvaldībām svarīgiem jautājumiem (kultūra, radošās industrijas, pilsētvides attīstība un plānošana u.tml.), kā arī iepazīties ar Koldingas pašvaldības pieredzi teritoriju attīstīšanas, zīmolvedības un atpazīstamības, iedzīvotāju iesaistes, kultūras un radošu industriju attīstības, attīstības plānošanas dokumentu izstrādes jautājumiem un Koldingas pilsētas attīstību veicinošo faktoriem, kā arī tikties ar cēsniekiem, kuri šobrīd dzīvo Dānijā.

Papildu informācijai, kā arī dalības apstiprināšanai pašvaldība lūdz sazināties ar Attīstības nodaļas vadītāju Laini Madelāni, rakstot e-pastu uz adresi “laine.madelane@cesis.lv” vai zvanot pa tālruni 26825755.