Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novada pašvaldība aicina uz tikšanos cēsniekus Dānijā

Šodien plkst.19 Dānijas pilsētā Vejlē, “Bygningen” (ved Anlęgget 14b) un rīt, 21.oktobrī, plkst.19 Koldingā “Kolding Hotel Apartments”, “Kedelsmedgangen 2” viesosies Cēsu novada pašvaldības delegācija un aicina cēsniekus uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, šī būs jau trešā iespēja cēsniekiem ārzemēs satikt pašvaldību un pārrunāt novada aktualitātes, sadarbības iespējas un izaicinājumus, kā arī cēsnieki tiks iepazīstināti ar investīciju piedāvājumiem Cēsīs.

Aktīvā darba ar diasporu rezultātā pēdējā gada laikā vien Cēsīs savu uzņēmējdarbību sākuši vairāki reemigrējušie cēsnieki. Ir atvērts skaistumkopšanas salons, vairāki apģērbu veikali, kā arī kafejnīca. Tie kalpo kā lielisks pierādījums tam, ka savu dzīvi iespējams mainīt, ne tikai atgriežoties Cēsīs, bet arī kļūstot no darba ņēmēja par darba devēju.

Darba vizītes mērķis ir nodibināt/atjaunot Cēsu novada pašvaldības un Koldingas pašvaldības sadarbību ar mērķi turpināt pieredzes apmaiņu starp abām pašvaldībām par pašvaldībām svarīgiem jautājumiem (kultūra, radošās industrijas, pilsētvides attīstība un plānošana u.tml.), kā arī iepazīties ar Koldingas pašvaldības pieredzi teritoriju attīstīšanas, zīmolvedības un atpazīstamības, iedzīvotāju iesaistes, kultūras un radošu industriju attīstības, attīstības plānošanas dokumentu izstrādes jautājumiem un Koldingas pilsētas attīstību veicinošiem faktoriem, kā arī tikties ar cēsniekiem, kuri šobrīd dzīvo Dānijā.

Papildu informācijai, kā arī dalības apstiprināšanai pašvaldība lūdz sazināties ar Attīstības nodaļas vadītāju Laini Madelāni, rakstot e-pastu uz adresi “laine.madelane@cesis.lv” vai zvanot pa tālruni 26825755.