Ziņas

Sabiedrība

Cēsu novadā pārliecinoši uzvar Tautas partija (papildināta)

Cēsu novads. Novada domē ar pārliecinošu balsu vairākumu – 58,45 procentiem – iekļuvusi Tautas partija, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie rezultāti.

Tautas partijas sarakstā pirmie bija – līdzšinējais domes mērs Gints Šķenders, priekšsēdētāja vietnieks Andris Mihaļovs un izpilddirektors Jānis Rozenbergs. Vēl sarakstā startēja Vaives pagasta padomes attīstības plānotājs Aigars Ķerpe,Cēsu Valsts ģimnāzijas direktore Gunta Bērziņa, Rāmuļu pamatskola direktore

Aija Sīmane,Cēsu rajona centrālā slimnīca Ķirurģijas nodaļas vadītājs Voldemārs Vaivods un citi, sarakstā ir arī līdzšinējie deputāti – uzņēmējs, aktieris Juris Žagars un uzņēmējs, bijušais motosportists Artis Rasmanis.

Otru lielāku balsu skaitu – 10,54 procentus – ieguvusi partijas “Jaunais laiks”.

Sarakstā pirmais bija – Māris Cīrulis, biedrība “Cēsu rajona lauku partnerība” administratīvais vadītājs, viņam seko Laima Pērkone, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija metodiķe, skolotāja; Ēro Rass, Cēsu pilsētas mākslas skolas pasniedzējs; Inga Gunta Paegle, Cēsu pilsētas pansionāta direktore un citi.

8,75 procentus balsu saņēmusi centriskā partija Latvijas zemnieku savienība, sarakstā pirmais bija – rajona padomes izpilddirektors Māris Niklass, otrais numurs bija līdzšinējai Vaives pagasta padomes priekšsēdētājai Valdai Zaļaiskalnai.

6,86 procentus vēlētāju balsis atdevuši par “Pilsonisko savienību” (pirmais sarakstā bija līdzšinējais domes deputāts Raitis Sijāts). “Sabiedrība citais politikai” – 5,24 procenti (sarakstā pirmais bija Mārtiņš Malcenieks, uzņēmējs). Šīs partijas pēc provizoriskiem rezultātiem pārkāpušas piecu procentu barjeru.

Kuri partiju pārstāvji konkrēti kļūs par domes deputātiem, vēl nav zināms. Kā zināms, vēlētāji varēja kandidātus vērtēt, liekot “+”vai arī izsvītrojot. Līdz ar saņemto balsu skaitu mainās arī saraksta kārtība.

Domē nebūs pārstāvēts “Saskaņas centrs”, kas vēlēšanās saņēmis 4,88 procentus balsu;”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” -2,85 procentus, LPP/LC – 0,66 procentus.

Cēsu novadā domē tiek ievēlēti 15 deputāti. Andra Gaņģe