Ziņas

Kriminālziņas

Cēsu novadā par mājokļu zādzībām aiztur divas personas

Gada sākumā policija saņēma vairākus ziņojumus par iespējamām mājokļu zādzībām Cēsu novadā. No iedzīvotāju mājokļiem, kuri pamatā ikdienā netiek apdzīvoti, tika nozagtas dažādas mantas. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, policija aizturējusi divas personas.

Janvāra mēnesī Dzērbenes pagastā tika reģistrētas vairākas zādzības no mājokļiem, kur tika nozagti dažādi instrumenti, mākslas objekti un citas lietas. Būtiski, ka apzagtie mājokļi ikdienā netika apdzīvoti. 19. janvārī Dzērbenes pagastā, mājokļa zādzības laikā, nostrādāja signalizācija un, ierodoties apsardzes darbiniekam, tika piefiksēta prombraucoša automašīna „Seat”. Informācija par transportlīdzekli tika nodota Vidzemes reģiona pārvaldes iecirkņu policijas norīkojumiem, un rezultātā meklētais transportlīdzeklis tika apturēts Gaujienā. Automašīnā atradās divas personas un, pārbaudot bagāžas nodalījumu, tika atrasti mājokļu iekļūšanai piemēroti rīki, kā arī dažādas mantas.

Uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu 20. janvārī policija aizturēja automašīnā esošās 1987. gadā dzimušās personas. Tiesa abiem vīriešiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas. Par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī, dzīvoklī vai citā telpā, vai ja tā izdarīta no glabātavas vai ietaises, kas savieno glabātavas, kā arī par transportlīdzekļa zādzību, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Policija turpina izmeklēšanu, kurā tiks noskaidrots vai apcietinātās personas ir saistītas ar citu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, tai skaitā par zādzību izdarīšanām no citām privātmājām.

Kriminālprocesa ietvaros tika izņemtas dažādas mantas, kuras iespējams ir zagtas no mājokļiem Vidzemes reģiona apkalpojamā teritorijā un iespējams arī citu iecirkņu apkalpojamās teritorijās. Policija lūdz aplūkot attēlos redzamos priekšmetus un atsaukties mantu likumīgos īpašniekus, zvanot pa tālruni 64101210 vai 110.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Atrasto mantu fotogrāfijas pieejamas šeit: https://www.vp.gov.lv/lv/media/11257/download